'REWANŻ' LEWISA Z KLICZKĄ 2 PAŹDZIERNIKA W KIJOWIE

Redakcja, sport.ua

2018-08-14

Na 2 października planowana jest walka pokazowa pomiędzy Lennoxem Lewisem a Witalijem Kliczką. Dojdzie do niej prawdopodobnie Pałacu Sportu w Kijowie.

Zapowiadana już od jakiegoś czasu potyczka ma towarzyszyć Konwencji WBC, która na początku jesieni odbędzie się w stolicy Ukrainy.

- Obaj zawodnicy spotkają się w ringu. Lennox Lewis potwierdził już udział w Konwencji, a w tej chwili ustalamy wszystkie szczegóły walki. Odbędzie się ona 2 października w Pałacu Sportu lub w innej lokalizacji, w każdym razie dwie legendy boksu staną naprzeciw siebie w ringu w Kijowie - oświadczyła Alina Szaternikowa, wiceprezes ukraińskiego związku bokserskiego.

Lewis i Kliczko ponownie spotkają się w ringu po ponad piętnastu latach, jakie upłynęły od ich pamiętnej walki w Las Vegas. W czerwcu 2003 roku Lewis pokonał Ukraińca po sześciu brutalnych rundach. Pojedynek przerwano z uwagi na głębokie rozcięcia na twarzy Kliczki. Ukrainiec długo domagał się rewanżu, ale nigdy się go nie doczekał - po walce z nim Lewis zakończył karierę.