PACQUIAO CHCE STOCZYĆ JESZCZE 3 WALKI PRZED EMERYTURĄ

Redakcja, boxingscene.com

2018-08-12

Bob Arum odbył już spotkanie z Mannym Pacquiao (60-7-2, 39 KO) i poinformował, że Filipińczyk chce stoczyć jeszcze trzy walki, zanim przejdzie na emeryturę.

Spotkanie Aruma z Pacquiao miało miejsce na Filipinach. Promotor stwierdził, że było "bardzo przyjacielskie i bogate w informacje".

- Wiemy już, czego chce. Chciałby stoczyć jeszcze jedną walkę w tym roku, dwie w kolejnym, a potem sayonara - oznajmił szef grupy Top Rank.

Najbliższy pojedynek "Pac Man" zamierza stoczyć w grudniu. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem. Arum podkreślił, że ma dwóch zawodników gotowych z nim walczyć - mistrza WBO w wadze półśredniej Terence'a Crawforda (33-0, 24 KO) oraz czempiona WBA w lekkiej Wasyla Łomaczenkę (11-1, 9 KO). Podczas spotkania żadnej umowy jednak nie podpisano - ani na pojedynek z którymś z tych zawodników, ani na jakąkolwiek inną potyczkę, którą miałaby promować Top Rank.

Arum promował Pacquiao przez ponad dekadę, ale swoją ostatnią walkę, lipcową konfrontację z Lucasem Martinem Matthysse (39-5, 36 KO), Filipińczyk wypromował sam wraz ze swoją stajnią MP Promotions. "Pac Man" wygrał ten pojedynek w siódmej rundzie, notując pierwszą wygraną przed czasem od 2009 roku.