JOSHUA-POWIETKIN: LAWRENCE OKOLIE KONTRA BYŁY RYWAL GŁOWACKIEGO

Wczoraj do programu gali Joshua vs Powietkin włączono oficjalnie pierwszą walkę. Dziś ogłoszono drugą. Przed AJ-em wystąpi jego dobry kumpel, gorący prospekt kategorii junior ciężkiej - Lawrence Okolie (9-0, 7 KO).

Olimpijczyk z Rio, który w pierwszej walce turnieju wyeliminował Igora Jakubowskiego, w czerwcu zdobył pas Wspólnoty Brytyjskiej. Teraz natomiast zaatakuje mistrza Wielkiej Brytanii. Naprzeciw niego stanie twardy Matty Askin (23-3-1, 15 KO), który kilka lat temu potrafił ukraść niektóre rundy Krzyśkowi Głowackiemu.

Pojedynek Okolie z Askinem zakontraktowano na dwanaście rund. Lawrence musiał zawakować pas Commonwealth, by móc przystąpić do tej potyczki.

- Szacunek za to co zrobił, tym bardziej, że sporo ryzykuje, bo potrafię mocno uderzyć, ale również pobić się i poboksować. Zrobię co będzie potrzeba, aby go pokonać. Szczerze mówiąc wątpię, by on przetrwał dłużej niż pięć rund. Jestem o półkę wyżej niż on - przekonuje Askin.

- Moim celem jest zunifikowanie wszystkich tytułów mistrza świata, ale zanim do tego dojdę, najpierw muszę i wyczyścić niższe poziomy, udowadniając kibicom, że należę do światowej czołówki. Askin to doświadczony zawodnik należący do dziesiątki najlepszych na świecie, muszę więc najpierw pokonać bokserów tego typu, zanim zaatakuję mistrzów. Mam nadzieję, że przed kolejnymi igrzyskami olimpijskimi będę już mistrzem świata - ripostuje Okolie.

22 września, Stadion Wembley:
Anthony Joshua (21-0, 20 KO) vs Aleksander Powietkin (34-1, 24 KO) - 12 rund, o pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej
Luke Campbell (18-2, 15 KO) vs Yvan Mendy (40-4-1, 19 KO) - 12 rund, eliminator do tronu WBC wagi lekkiej
Lawrence Okolie (9-0, 7 KO) vs Matty Askin (23-3-1, 15 KO) - 12 rund, o pas mistrza Wielkie Brytanii kategorii cruiser

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.