ZNANY DZIENNIKARZ KRYTYKUJE ADAMEK vs MILLER: ADAMEK JEST SKOŃCZONY

Redakcja, Twitter

2018-08-06

W Polsce już od kilku dni mówi się sporo o ewentualnej walce Tomasza Adamka (53-5, 31 KO) z niepokonanym Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO). Teraz głośno o tym pojedynku zrobiło się również za oceanem. I podobno sprawa jest już prawie przesądzona, choć niektórzy mocno kręcą nosem na takie zestawienie.

130-kilogramowy Amerykanin wystąpi 6 października w Chicago. A skoro to miasto, to od razu na myśl przychodzi nasza Polonia. Pierwszą opcją był Artur Szpilka, lecz ten skupia się na ewentualnej konfrontacji na naszym podwórku z Mariuszem Wachem. Ale promotor Eddie Hearn wie jak robić pieniądze...

"Według naszych źródeł ustalono warunki na walkę Jarrella Millera z będącym dawno po szczycie kariery Tomaszem Adamkiem, który od 2012 roku nie należy już do czołówki. Ale był mistrzem świata wagi półciężkiej oraz cruiser i jest wciąż bardzo popularnym zawodnikiem. Na papierze wydaje się to skandaliczne niedopasowanie rywali. Niektórzy odradzają Hearnowi taką walkę. To byłby mismatch" - przeczytamy notatkę dziennikarzy ESPN. - "Ta jedna konkretna walka, jeśli rzeczywiście dojdzie do skutku, jest przerażającym niedopasowaniem rywali. Adamek jest skończony" - wtrącił już osobiście analityk ESPN, znany w środowisku dziennikarskim Dan Rafael.

Gala w Chicago ma być pokazana przez platformę DAZN. Oto prawdopodobne zestawienia:

Jesse Vargas vs Thomas Dulorme
Artur Beterbijew vs Callum Johnson
Jarrell Miller vs Tomasz Adamek
Daniel Roman vs Gavin McDonnell
Katie Taylor vs Cindy Serrano
Anthony Simms Jr vs (?)

Przypomnijmy, że nasz "Góral" po porażce przez nokaut z Erikiem Moliną odbudował się trzema zwycięstwami. W zeszłym roku wypunktował Solomona Haumono i Freda Kassiego, a w kwietniu zastopował w końcówce siódmej rundy Joeya Abella.

Pierwotnie pomysł był taki, by Tomek wystąpił w listopadzie w Polsce. Ale wobec planowanej walki Szpilka vs Wach w tym samym terminie (10 listopada) trzeba było poszukać alternatywy. Czy taką alternatywą będzie właśnie Miller, na co dzień dobry kumpel Adama Kownackiego?