ADAMEK OTRZYMAŁ OFERTĘ WALKI Z LEBIEDIEWEM

Marcin Olkiewicz, Twitter

2018-08-02

Jak poinformował za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Mateusz Borek, promowany przez niego Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) otrzymał dziś ofertę walki z Denisem Lebiediewem (30-2, 22 KO). Polski obóz propozycję jednak odrzucił.

Do pojedynku miałoby dojść 7 września w Czelabińsku. Jak wyjaśnia jednak szef stajni MB Promotions czasu na przygotowania jest zbyt mało, poza tym "Góral" ma obecnie na stole kilka ciekawszych opcji i nie zamierza schodzić do limitu 97 kilogramów, który zaproponowali Rosjanie.

- Dostaliśmy dziś propozycję 10-rundowej walki Adamek vs Lebiediew, 7 września w Czelabińsku. Limit 97 kg. Nie jesteśmy zainteresowani. 1) Mamy inne walki na horyzoncie. 2) Bezsensowny, umowny limit. 3) Szanujemy organizm. Nie bierzemy walk z 4 tygodniowym wyprzedzeniem. Minimum 8 - napisał Mateusz Borek.

Przypomnijmy, że Denis Lebiediew pozostaje nieaktywny od lipca ubiegłego roku i zwycięstwa nad Markiem Flanaganem. Tomasz Adamek ostatnio boksował w kwietniu, pokonując przed czasem Joey'a Abella.