WHYTE CHCE FURY'EGO W GRUDNIU I JOSHUĘ W KWIETNIU

Dillian Whyte (24-1, 17 KO), który w ostatnią sobotę pokonał na punkty byłego mistrza świata WBO Josepha Parkera (24-2, 18 KO), ma nadzieję, że ta walka zapewni mu pojedynek z innym byłym mistrzem świata, Tysonem Furym (26-0, 19 KO) .

Whyte chciałby, aby jego pojedynek z Furym odbył się w grudniu, a następny w kwietniu o tytuł mistrza świata przeciwko Anthony'emu Joshui w kwietniu na stadionie Wembley.

Nawet pomimo obustronnych komunikatów ze strony mistrza WBC Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) i Tysona Fury'ego dotyczących rzekomo "na 99% pewnej walki" Whyte w to nie wierzy. Brytyjczyk powiedział, iż jego zdaniem Fury potrzebuje 4-5 walk, aby po tak długiej przerwie ponownie być w odpowiedniej formie i mieć realną szansę na zdobycie pasa.

Jeśli nie udałoby się doprowadzić do walki z Furym, "Body Snatcher" chciałby zaatakować pas WBA Regular będący w posiadaniu Manuela Charra (31-4, 17 KO).

- Chcę albo Fury'ego, albo Charra. Charr ma pas WBA więc dlaczego nie? To byłaby ciekawa walka, wiem, że dałoby się to zrobić. Teraz jest czas, żebym to ja dostał szansę na walkę o pas. Fury gada, że on chce się bić z Wilderem, ale nie oszukujmy się... do takiej walki nie dojdzie. Whyte - Fury to jest walka, zróbmy to, na pewno to bardziej realne niż walka z Wilderem, jest gala w grudniu - powiedział Dillian Whyte.

Sam "Olbrzym z Wilmslow" nie jest jednak zainteresowany takim scenariuszem gdyz Whyte nie ma pasa mistrzowskiego.

- Dillian powinien zawalczyć rewanż z Chisorą, bo tamtą walkę moim zdaniem przegrał czterema rundami - podsumował.

Whyte być może dostanie szansę na rewanż z Joshuą w kwietniu, ale walka z Furym lub Charrem będzie trudna do zorganizowania, Fury nie jest zainteresowany, bo lepiej wyjdzie, jeśli popracuje nad zorganizowaniem sobie walki z Wilderem, natomiast aby Charr zgodził się na walkę z Whytem, promotor Eddie Hearn będzie musiał przygotować bardzo lukratywny kontrakt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: xionc
Data: 01-08-2018 22:15:09 
kurde, waga ciezka robi sie naprawde ciekawa teraz, Whyte to solidny kontender, ale ciezko mu bedzie z taka obsada pasow, jego walka z Charrem to chyba jedyna szansa na pas mistrzowski (choc mniej cenny niz ten Joshuy, ale zawsze pas wicemistrza) :)
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 01-08-2018 22:35:12 
a za parę walk zacznie dobijać się do czołówki nowa generacja: Hrgovic, Yoka, Joyce i może jeszcze ktoś ciekawy wyskoczy w międzyczasie.
Idą naprawdę dobre czasy dla HW
 Autor komentarza: Klokliklosz
Data: 01-08-2018 22:53:56 
Jeśli chodzi o nowa generacje to moim faworytem jest póki co Dubois
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 02-08-2018 00:29:40 
Jeszcze ten Dyczko, prawdziwy kolos.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 02-08-2018 01:14:15 
A ja chce Porsche. White ty nie masz nic do gadania . Hearn wybierze ci takiego rywala jak on będzie chciał.
 Autor komentarza: Barb
Data: 02-08-2018 21:08:09 
Whyte tak samo jak Chisora jest poziom niżej od Wildera, Joshuy i Tysona, nie te warunki fizyczne, nie ta determinacja, nie ta inteligencja.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.