JOYCE SPAROWAŁ Z RYWALEM KOWNACKIEGO

Wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej Joe Joyce (5-0, 5 KO) ma za sobą sparing z Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO), który ma być kolejnym rywalem Adama Kownackiego (17-0, 14 KO).

Joyce od kilku dni przebywa w Big Bear w Kalifornii, gdzie rozpoczął treningi pod okiem Abela Sancheza. Martin, były mistrz IBF w kategorii ciężkiej, był jego pierwszym sparingpartnerem w nowym dla niego gymie.

- Przesparowaliśmy kilka rund. Może będę sparować z Gasijewem. W gyme będzie dużo zawodników wagi ciężkiej, z którymi będzie można sparować - oświadczył Anglik.

- To był pierwszy raz, kiedy sparował na moich oczach. Oglądałem nagrania z jego walk, ale dobrze jest zobaczyć z bliska, z kim i z czym ma się do czynienia. Martin to były mistrz świata, przegrał z Joshuą, ale to zawodnik o dużych umiejętnościach. Podobało mi się to, co zaprezentował Joe. Widziałem rzeczy, które trudno jest zawodnikowi zrobić - na przykład lewy prosty na tułów - bo wiążą się z ryzykiem. Joe był skłonny zaryzykować, co mówi mi, że zrobi wszystko, o co go poproszę - skomentował Sanchez.

Szkoleniowiec dodał, że już na początku zauważył u swojego nowego podopiecznego kilka atutów.

- Ma coś, czego nie można nauczyć - podłość. Mogę nauczyć wielu rzeczy, ale jeśli nie masz nastawienia, by ranić ludzi, to ciężko się pracuje. Po drugie, jego gabaryty. To człowiek budzący strach. Do tego ma dobry lewy prosty, a że jest tak ogromny, to nie musi wcale idealnie cię trafić, żeby zranić - powiedział.

Pierwszą walkę z Sanchezem w narożniku Joyce stoczy być może we wrześniu. Również w tym miesiącu, 8 września, z Martinem ma zaboksować na Brooklynie Kownacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.