ŁOMACZENKO WRÓCI 1 GRUDNIA W WALCE UNIFIKACYJNEJ

Prawdopodobnie 1 grudnia na ring wróci mistrz WBA w wadze lekkiej Wasyl Łomaczenko (11-1, 9 KO). Czołowy zawodnik rankingów P4P ma tego dnia wystąpić w pojedynku unifikacyjnym.

30-letni Ukrainiec przechodził w ostatnich tygodniach rehabilitację barku, którego kontuzji nabawił się w majowym pojedynku z Jorge Linaresem. Egis Klimas, menedżer Łomaczenki, spotkał się z nim ostatnio przy okazji walki Usyk-Gasijew w Moskwie.

- Rehabilitacja przebiega naprawdę dobrze. Do Moskwy Łomaczenko przyjechał wspierać swojego przyjaciele i rodaka, spędziliśmy razem trzy czy cztery dni. Wasyl pracuje z fizjoterapeutą. Sądzę, że wszystko idzie bardzo sprawnie. Rozmawiałem z lekarzem, który powiedział, że operacja się udała - stwierdził Klimas.

- Jeśli chodzi o bokserską przyszłość, to właśnie skończyłem rozmawiać z Bobem Arumem i plan jest taki, że zwycięzca zaplanowanej na 25 sierpnia walki Beltrana z Pedrazą zmierzy się w walce unifikacyjnej z Łomaczenką 1 grudnia - dodał.

Najbardziej Ukrainiec chciałby się jednak zaboksować z Miguelem Angelem Garcią (39-0, 30 KO), który w miniony weekend pokonał Roberta Eastera Jr i zunifikował pasy IBF i WBC.

- Chcemy tego pojedynku. Powtarzam - chcemy walczyć z Garcią. Łomaczenko chce Garcię, ale ten zawsze ma jakieś wymówki. Jeśli Mikey chce boksować, jego ludzie mogą porozmawiać z naszymi. Możemy znaleźć rozwiązanie - oznajmił Klimas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 01-08-2018 16:42:32 
Tyle, ze Mikey juz od dawna ma ochote na Spence'a. Tu nie ma zadnych wymowek, jak dla mnie Errol na ten moment jest duzo bardziej niebezpieczny dla Garcii od Łomy.
 Autor komentarza: petro66
Data: 01-08-2018 18:04:58 
Jeszcze, nie widziałem materiału wideo, z tej wypowiedzi. Wydaje sie ze jest to raczej potwierdzenie z obozu łomaczenki na gotowosc do walki. Ostatnio, z obozu Garci docierały informacje ze Lomaczenko nie , jest gotowy na walke , albo ze walka jest trudna do zorganizowanie ze wzgledu na Boba. Tak ze to tylko dementi i potwierdzenie ze Lomaczenko chce walki. Choc na dzisiaj prawie pewne jest ze nastepna walka Lomaczenki to zwyciesca walki Beltran/Pedroza
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.