USYK-BELLEW: NEGOCJACJE IDĄ SZYBKO, CZĘŚĆ SZCZEGÓŁÓW USTALONA

Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) zdradził, że rozmowy w sprawie walki z Aleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO) przebiegają sprawnie i obaj zawodnicy zgodzili się już co do części szczegółów.

- Już rozmawialiśmy, ustaliliśmy, że pojedynek odbędzie się w Wielkiej Brytanii, zgodziliśmy się też co do przedziału czasowego. Nie będziemy walczyć na Goodison Park. Nie denerwuję się przed walkami, ale kiedy walczyłem na Goodison [z Ilungą Makabu w maju 2016 - przyp. red.], byłem absolutnie przerażony. Idealna lokalizacja to dla mnie O2 Arena w Londynie - oświadczył.

Pięściarz z Liverpoolu zapowiada, że jeśli do pojedynku dojdzie, będzie to jego ostatni występ na zawodowym ringu.

- To będzie moja ostatnia walka, ponieważ sporo w niej zbiorę. Gdybym walczył z Tysonem Furym, to mógłbym potem jeszcze wrócić na ring, bo Fury'ego bym pokonał, to byłaby dużo łatwiejsza walka od tej z Usykiem, nie mam co do tego wątpliwości. Wiem, w co się pakuję. Z Usykiem to będzie bardzo trudny i niebezpieczny pojedynek - powiedział.

- Mam dla niego olbrzymi szacunek. Sparowałem z nim w czasach amatorskich, już wtedy był mistrzem ringu. Taki rywal to dla mnie największy koszmar, bo jest wysoki, dobrze czuje dystans, walczy z odwrotnej pozycji, ma wysokie umiejętności i świetną pracę nóg. Po walce z nim może nie będę już tym samym człowiekiem, ale zapewniam was, że wygram. Nie wiem jeszcze jak, nie wiem, kiedy dokładnie zaboksujemy, ale dam mu radę - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: 86viper
Data: 31-07-2018 13:36:42 
Dobry ruch Usyka i dobra opcja na pierwszą walkę w wadze ciężkiej. W cruiser osiągnął wszystko, młodzieniaszkiem już nie jest i nie ma sensu trzymać tych pasów. W HW większa kasa. Jeżeli wygrałby(a szanse ma duże) z Bellew to myślę, że stoczy kolejne walki na Wyspach. Jeżeli nie od razu z AJ to może z Whytem, Chisorą czy np. Pricem.

Ps. Zajebiście szanuje tego gościa. Prawdziwy mistrz, dużo walczył na wyjeździe (Glowacki, Huck, Briedis, Gassijev) i wszystkich pokonał wyraźnie. Prawdziwy dominator w CW a nie jakaś popierdółka trzymana pod kloszem przez swojego promotora.
 Autor komentarza: gonavy
Data: 31-07-2018 13:54:27 
Walka ma się odbyć w CW. Nie widzę w niej Bellew.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 31-07-2018 13:59:09 
Podejrzewam, że walka odbędzie się jednak w HW, w końcu to powinien być krok dla Usyka, żeby stopniowo się do tej wagi wprowadzać, a idealnym będzie do tego pojedynek z byłym CW.
Bellew wydaje się być dosyć pewnym siebie, ostatnio uskrzydlony po pokonaniu Haye'a, i jeśli to rzeczywiście będzie jego pożegnanie z boksem to może być podwójnie zmotywowany, ale mimo tego nie widzę dla niego żadnych szans na pokonanie Usyka.
 Autor komentarza: Damixxx
Data: 31-07-2018 15:07:11 
Nie ma sensu robic tej walki w hw. Dla Bellewmotywacja bedzie walka o pasy. Dla Usyka zapewne kasa z uk. Duzo wiekszy prestiż tej walki bedzie w cw
 Autor komentarza: Zayats
Data: 31-07-2018 15:23:21 
Ja wolałbym, żeby walczyli w HW. Usyk mógłby już powoli oswajać się z ciężką. W sumie to nie ważne w jakiej wadze będą walczyć, wynik może być tylko jeden - wysoka wygrana Usyk'a na punkty. Jednak Tony na pewno zostawi serce w ringu i zrobi wszystko, żeby napsuć Usyk'owi krwi :)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 31-07-2018 15:38:36 
Walka imo odbędzie się w HW (pewnie koło 95 kg).
Bellew ma w dupie pasy, jemu chodzi o ciekawą walkę na koniec kariery, przy okazji dobre pieniądze, a jak się znów uda sprawić sensację, to chyba przejście do historii

Ja jednak stawiam że Usyk go rozmontuje i zastopuje w drugiej części walki..
 Autor komentarza: lynce
Data: 31-07-2018 16:18:53 
To niech walczą tak: Bellew 90kg, Usyk 102kg :P
 Autor komentarza: Riddick
Data: 31-07-2018 16:30:34 
Bellew ma w dupie wszystkie pasy. Mhm. Nawet pomijając wypowiedź Hearna, że dla Bellew najważniejszym warunkiem jest by w stawce były tytuły to chyba nikt myślący nie powie, że można mieć w dupie wszystkie pasy cruiser..
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 31-07-2018 17:55:49 
Tylko i wyłącznie ta walka ma sens w ciężkiej. Będą z tego dużo większe pieniądze niż w CW, będzie otoczka pod tytułem "jak poradzi sobie Usyk", "Usyk dla AJ".
Anthony usiądzie przy ringu: +10 do medialności wydarzenia. Ludzie na Wyspach pragną boksu, docenią to zestawienie.

Lubię, kiedy za umiejętnościami sportowymi idzie duża kasa i tak powinno być tym razem.
 Autor komentarza: TRM
Data: 31-07-2018 17:59:24 
przecież jak ta walka ma być w cięzkiej to dla bellew jest bez sensu. przecież on w cięzkiej ma z kim zarobić większy szmal niż z usykiem. usyk bez pasów to jest nikt w UK taka prawda
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 01-08-2018 06:11:29 
Nie będzie tej walki!

Nie podniecajcie się.
Belju czeka na ostatni wpier... za duże pieniądze. Usyk nie wygeneruje takiej kasy jak Haye, AJ, Fury o Wilderze nie wspominając. Generalnie analizowanie ruchów Belju przez pryzmat płaszczyzny sportowej to błąd.

Freak czeka na ostatni freak show za big money!
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 01-08-2018 20:03:44 
Dla Usyka byłaby to najlepsza z możliwych opcji na następną walkę, a dla Bellew wręcz odwrotnie. Fury, Ward, Stevenson gwarantują sporo większą kasę. Nie wiem czy Tony'ego faktycznie interesują pasy i czy w ogóle wierzy w swoją wygraną nad Usykiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.