MIKEY GARCIA CHCE WALKI ZE SPENCE'EM JR, TEN RÓWNIEŻ JEST NA TAK

Miguel Angel Garcia (39-0, 30 KO) pokonując Roberta Eastera Jr zunifikował pasy WBC i IBF wagi lekkiej. Wcześniej zdobywał tytuły mistrzowskie dywizji piórkowej, super piórkowej, a nawet junior półśredniej. Teraz Amerykanin wyraził zainteresowanie występem w wadze półśredniej. Ma już nawet upatrzonego zawodnika, z którym chętnie skrzyżowałby rękawice. To Errol Spence Jr (24-0, 21 KO), mistrz świata federacji IBF.

Mikey skacze po limitach, ale do Spence'a Jr musiałby pójść w górę o kolejne pięć i pół kilograma.

- Tylko kilku zawodników na świecie zdołało zdobyć mistrzostwo w pięciu różnych kategoriach. Nie chcę jednak zdobywać pasów na byle kim, tylko na najlepszych zawodnikach w swoich limitach. Nie ma w tej chwili drugiego pięściarza, który postępowałby w ten sam sposób jak ja. Najlepszy w półśredniej jest Spence Jr, dlatego chcę jego. Mogę się przeciwstawić jego warunkom fizycznym, sile czy odwrotnej pozycji swoją szybkością, pracą nóg, albo biciem z różnych płaszczyzn. Spence to znakomity, silny i groźny przeciwnik, ale mogę go czymś zaskoczyć. I nie będę się bawić w żadne umowne limity - zapowiada Garcia.

- Ja również chciałbym bardzo takiej walki. W tej chwili nie można chyba zorganizować lepszej i ciekawszych niż nasze starcie. Thurman wciąż się leczy i gdy wróci, będzie potrzebował pojedynku na zdjęcie rdzy. Danny Garcia i Shawn Porter zmierzą się między sobą we wrześniu, najciekawszym zestawieniem byłoby więc starcie z Mikeyem. On chce być wielki. Ma zamiar pójść w górę i mnie zdetronizować, ale nie pozwolę mu na to. Jest świetnym technikiem, lecz nie widzę go w wadze półśredniej. Jestem większym wojownikiem, a do tego byłbym silniejszy. Choć Garcia jest znakomitym bokserem, to byłaby dla mnie łatwa przeprawa - ripostuje Spence Jr.

- Nie chciałbym się spieszyć, ale Mikey bardzo tego chce i wierzy, że wygra. To byłaby prawdopodobnie pierwsza walka, w której skazywany byłby na porażkę. I właśnie to motywuje go tak bardzo do tego zestawienia. Jeśli nadarzy się okazja, na pewno weźmiemy ten pojedynek - wtrącił Robert Garcia, starszy brat i zarazem trener Miguela.

- Mikey to wielki mistrz, ale jednak Spence Jr to kocur na zupełnie innym poziomie - stwierdził z kolei pokonany w sobotnią noc przez Garcię Easter Jr.

- To walka marzeń. Z pewnością musiałaby odbyć się w systemie PPV, najlepiej w Las Vegas - dodał promotor Richard Schaefer.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 30-07-2018 21:06:06 
Nooo nie wiem czy to dla Mikeya nie są za wysokie progi.Nie chodzi mi może o same umiejętności ale Errol jest dość duży jak na półśrednią przynajmniej w dniu walki,chyba za duży dla Mikeya,ale obym się mylił... :)
 Autor komentarza: impactor
Data: 30-07-2018 21:32:20 
Jesli dojdzie do tej walki to będę całym sercem za Mikeyem, uwielbiam gościa. A teraz do rzeczy, Spence jest za duży dla niego. Jeśli by do tej walki doszło to niestety stawiałym na Errola, chyba że byłoby ważenie w dniu walki, wtedy szanse mogłyby się wyrównać. Z drugiej strony bardziej od tego pojedynku chciałbym Mikeya zobaczyć w konfrontacji z Lomachenką, w tym przypadku warunki fizyczne są bardzo podobne ale znów nie postawiłbym na Garcie. Ciężka droga Garcie teraz czeka.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 30-07-2018 22:38:06 
Spence vs Crawford !
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 31-07-2018 04:25:25 
SpokOjnie

Nie bez powodu wybor padl na Errola.

Tylko IBF ma ważeniei limit w dniu walki.

Przecież Crawford czeka.
 Autor komentarza: Boban81
Data: 31-07-2018 08:55:20 
Garcia nie dość, że ma ogromne umiejętności, to jest prawdziwym KOZAKIEM.
Idzie wyżej, walczyć ze znakomitym pięściarzem. Nie bawi się w umowne limity. Piękna sprawa. Gdyby inni pięściarze nie kombinowali, tylko robili to, co do nich należy, to nie byłoby mowy o kryzysie w boksie.
Garcia, Golovkin, Kovalev, Spence Jr, Porter, Lomachenko, Pacquiao, Maidana. Dla mnie to są ikony i charaktery tego sportu.
 Autor komentarza: Alexander
Data: 31-07-2018 10:51:55 
Uwielbiam gościa! Mój ulubiony pięściarz na tą chwilę. Nikogo się nie boi, zalicza wagi, nie potrzebuje umownych limitów, chce najlepszych. Wow! Jakiś czas temu widziałem jego sparing z gościem z wagi ciężkiej chyba :) KOZAK. I chociaż całym sercem bedę za Mikeyem to wydaje mi się,że Spence bedzie jednak za duży. Mimo wszystko to będzie niesamowita walka. Dwóch wielkich pięściarzy.
 Autor komentarza: petro66
Data: 31-07-2018 11:31:02 
ja liczyłem na starcie Garcia Lomaczenko i Eroll Spance Crowford, a tak to takie dziwne troche skakanie po kategoriach , a sa ciekawe walki w limice swojej kategori, co do wyniku ciezko powiedziec ale jak dla mnie ze wskazaniem na Spenca jr, ze wzgledu na sile, przelamal brooka tez dobrego technicznie...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.