PROMOTOR USYKA: ŚWIAT BOKSU BĘDZIE POŻĄDAĆ WALKI Z JOSHUĄ

Redakcja, Sky Sports

2018-07-30

Promotor Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO) nie ma wątpliwości, że kibice boksu na całym świecie z chęcią zobaczyliby walkę Ukraińca z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO).

- Świat boksu będzie pożądać starcia dwóch mistrzów olimpijskich i niepokonanych zawodowców. Joshua to cyborg. Znokautował legendarnego Władimira Kliczkę po tym, jak sam zaliczył ciężki nokdaun. Anthony zdobył olimpijskie złoto w Londynie, a Usyk na tych samych igrzyskach został mistrzem w niższej wadze. Myślę, że Joshua ma duże szanse, by zostać niekwestionowanym mistrzem kategorii ciężkiej - powiedział Aleksander Krasiuk z ukraińskiego oddziału grupy K2.

Anglikowi brakuje do tego już tylko jednego tytułu - WBC. Usyk zunifikował niedawno wszystkie cztery pasy w kategorii junior ciężkiej, których w kolejnym pojedynku będzie być może bronić z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO).

- Jesteśmy w kontakcie z Eddiem [Hearnem - promotorem Bellew], wkrótce się spotkamy, aby znaleźć jakiś sposób na zrobienie tej walki. Wolałbym, żeby Usyk zadebiutował w wadze ciężkiej, ale jest niekwestionowanym mistrzem w junior ciężkiej, istnieje więc możliwość, że do walki dojdzie w tym limicie - stwierdził Krasiuk.

Na walkę w niższym limicie nalega Bellew. Anglik ostatnie dwa pojedynki stoczył wprawdzie w kategorii ciężkiej, ale z Usykiem chce boksować w junior ciężkiej, ponieważ kusi go perspektywa zostania niekwestionowanym czempionem.