PROMOTOR JOSHUY: WALKA Z USYKIEM JEST MOŻLIWA

Eddie Hearn nie wyklucza, że Anthony Joshua (21-0, 20 KO) zaboksuje w przyszłości z Aleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO). Podkreśla jednak, że najpierw Ukrainiec musi pokonać Tony'ego Bellew (30-2-1, 20 KO).

- Wszyscy chcą walczyć z Joshuą, bo to największa walka w całym boksie. Usyk też chce z nim boksować, a my mamy dla niego plan, który może go do tej walki doprowadzić. Musiałby pokonać Bellew. Walka Usyk-Bellew to mój priorytet - mówi promotor Joshuy.

- Jest możliwość, że walka Joshuy z Usykiem odbędzie się w kwietniu. Anthony chce tej walki, fascynują go takie rzeczy, bo chce się sprawdzić z każdym, kogo uważa za świetnego zawodnika. A Usyka za takiego uważa. Joshua jest więc za. Ja jednak sądzę, że Usyk będzie miał problemy z większymi bokserami, tak jak miałby je każdy zawodnik kategorii junior ciężkiej - dodaje.

Hearn rozmawia już z przedstawicielami Uyska w sprawie potyczki z Bellew. Chce, aby odbyła się ona w londyńskiej hali O2 Arena - tej samej, w której Bellew dwukrotnie pokonał Davida Haye'a. Z "Hayemakerem" zawodnik z Liverpoolu rywalizował w kategorii ciężkiej, ale z Usykiem miałby się spotkać w junior ciężkiej, w której dzierżył w przeszłości pas WBC, obecnie posiadany - tak jak pasy trzech pozostałych najważniejszych federacji - przez Usyka.

- Pierwszą osobą, która zadzwoniła do mnie po tym, jak Usyk pokonał Gasijewa i został niekwestionowanym mistrzem świata, był Bellew. Od razu zadzwonił i powiedział, że go znokautuje. Nadmienił, że walka musi się odbyć w wadze junior ciężkiej, tak aby w stawce były wszystkie pasy - stwierdził Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Klokliklosz
Data: 29-07-2018 12:37:57 
No właśnie zapomniałem ze Bellew obok Whyte i Chisory to kolejny gatekepper Hearna w drodze do AJOTA :)
 Autor komentarza: Daihacu
Data: 29-07-2018 12:39:49 
Niedługo będzie 10 walk przed Wilderem.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 29-07-2018 12:51:22 
Daihacu

No może tak być. To obrazuje doskonale w jakie obecnie sytuacji jest AJ. On na mieć nie musi się godzić, kolejka się do niego ustawia i nie wygląda na to by się zmniejszala. Teraz walczy z Sasza, dalej może być rewanż z Whyte, może byc Usyk, może być Miller, może być Wilder, może być Fury. AJ gwarantuje wielkie pieniądze i teraz każdy będzie ustawia się do niego, bo Wilder nie daje gwarancji zarobku, a ryzyko jest podobne
 Autor komentarza: rocky86
Data: 29-07-2018 12:52:42 
"On na mieć nie musi"

On na nic nie musi"
 Autor komentarza: rondobry
Data: 29-07-2018 12:54:51 
Pierwsza myśl Usyk to robi do jednej mordy z drugiej strony chyba tylko taki freak jak Bellew może coś znowu dostać od losu i wygrać.Tony to ewenement.Ale chyba swój limit szczęścia wyczerpał.
 Autor komentarza: Lemmy72
Data: 29-07-2018 13:15:10 
"- Jest możliwość, że walka Joshuy z Usykiem odbędzie się w kwietniu. Anthony chce tej walki, fascynują go takie rzeczy, bo chce się sprawdzić z każdym, kogo uważa za świetnego zawodnika. A Usyka za takiego uważa."
 Autor komentarza: Lemmy72
Data: 29-07-2018 13:17:08 
A Wildera już nie ,więc walka nie ma sensu...
 Autor komentarza: Nurb
Data: 29-07-2018 13:55:29 
Joshua ma teraz multum możliwość by zarabiać duża kasę. Usyk, Whyte, Fury, za chwile Povietkin. Wilder niech sobie nadal zarabia po bance USD za walkę, na sali gimnastycznej w Alabamie. Chociaż może coś jest na rzeczy i podpisze w końcu kontrakt bo ostatno cicho siedzi i nie szczeka na portalach społecznościowych. Z drugiej strony może to celowa zagrywka Hearna aby Alabamę przeczekać. Chłopak ma 33 lata jeszcze 2-3 lata i jego ciało zacznienzwalnić.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-07-2018 17:44:21 
Za dobrych czasów federacje organizowały eliminatory do pasów teraz robi to Hearn.
Nie rozumiem tego zachwytu Bellew który wygrał dwie walki z rozsypującym się pół bokserem który miał swój prime 8 lat temu. Skoro Bellew jest taki dobry to dlaczego nie chce żadnej innej walki w HW, nawet na swoim podwórku tylko uważa że należy mu się walka unifikacyjna w innej wadze po pokonaniu rozsypanego Haya?
Niestety prawda jest taka że Usyk nie ma wielkiego wyboru i zawiezie pasy do UK bo Bellew król Anglii na Ukrainę nie pojedzie.
 Autor komentarza: boxing
Data: 29-07-2018 18:53:43 
Daihacu

O ile Povietkin nie stanie na wysokości zadania.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 29-07-2018 20:48:03 
Wiem, że to niemozliwe ale gdyby tak Soviet ustrzelił to piękne ciasteczko jak milion dolarów... Mina Pięknego Ediego po czymś takim bezcenna. Pomarzyć można ;)
 Autor komentarza: MONTE
Data: 29-07-2018 21:03:42 
Rozumiem, że karaczan Bellew rozdaje karty:)
 Autor komentarza: arnoldschwarz
Data: 30-07-2018 07:55:40 
Joshua to nie ta liga co Usyk, jeśli dojdzie do tej walki to Usyk wygra wysoko na punkty
 Autor komentarza: babyfat
Data: 31-07-2018 11:53:18 
To Usyk ma wszystko i za darmo tego nie dostał, więc również za darmo nie dałbym szansy na pasy Tonemu (bo przecież to jego warunek, wszystkie pasy Usyka, albo nie walczę WTF?!) Nie chcę mu zabierać co jego, ale szansa walki o pas to zaszczyt. A co dopiero taki pakiet pasów. Edi powinien wiedzieć, że za darmo walki się nie dostaje, a tu mamy dwóch mega mistrzów? I co jeden ma się starać o szansę walcząc z Tonym? Sorry, ale są trzy opcje. Albo Edi to kretynem, albo Edi jest chciwy, albo jest chciwym kretynem. Przepraszam, ale dla mnie jego słowa znieważają Usyka. Wiem, że Oleksander sam ma takie plany, ale zostawmy mistrzom decyzje. I jeszcze historia jak Tony zadzwonił i powiedział, że go znokautuje ... piaskownica.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.