LUIS ORTIZ RZUCA WYZWANIE JOSHUI: CHCĘ TEJ WALKI!

Redakcja, Ring Magazine

2018-07-29

Luis Ortiz (29-1, 25 KO) znokautował w drugiej rundzie Razvana Cojanu, po czym rzucił rękawice mistrzowi świata federacji IBF/WBA/WBO, Anthony'emu Joshui (21-0, 20 KO).

"King Kong" na początku marca zranił championa WBC Deontaya Wildera, ale nie wykorzystał swojej okazji. - W moich oczach wciąż jestem niepokonany. Nie czuję się przegranym w walce z Wilderem - nie ukrywa Kubańczyk. Ale to nie Wilder jest teraz na jego celowniku, a właśnie Joshua.

- Bardzo chciałbym zmierzyć się z Joshuą, problem jednak w tym, że on dobiera sobie takich rywali, jakich ma pewność pokonać. Być może więc poproszę o zaświadczenie o niepełnosprawności i w ten sposób przekonam Joshuę do walki? Nie odrzucę żadnej propozycji i cokolwiek się nadarzy, wezmę to. Jestem gotowy na każdego - zapewnia blisko 40-letni (przynajmniej oficjalnie) Ortiz.

Póki co AJ-a czeka 22 września obowiązkowa obrona tytułów z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Ale na kwiecień nie ma rywala, a stadion Wembley trzeba będzie przecież zapełnić...