ABEL SANCHEZ: USYK BĘDZIE WYJĄTKOWY RÓWNIEŻ W WADZE CIĘŻKIEJ

Steve Kim, BoxingScene

2018-07-26

Abel Sanchez potrafi docenić klasę Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO), który wyraźnie i stosunkowo łatwo ograł na punkty trenowanego przez niego Murata Gasijewa (26-1, 19 KO). Znany szkoleniowiec wierzy, że nowy król kategorii cruiser będzie znaczącą postacią również w wadze ciężkiej.

Ukrainiec wkrótce będzie musiał zdecydować, czy zostać w limicie 90,7 kilograma, czy też może przenieść się do krainy olbrzymów. Ciekawe oferty czekać na niego będą zapewne w obu kategoriach. Ale Sanchez jest przekonany, że mistrz olimpijski z Londynu poradzi sobie również z tymi większymi, cięższymi i mocniej bijącymi, podzielając tym samym zdanie Jamesa Ali Bashira czy "Prince'a" Naseema Hameda.

- Kiedy Usyk nabierze masy mięśniowej i będzie ważył w granicach 102 kilogramów, będzie bardzo trudnym rywalem dla zawodników wagi ciężkiej ze swoją mobilnością. Zaskoczył mnie szczerze mówiąc tym, jak znakomicie się porusza pomimo swoich gabarytów. A do tego przez dwanaście rund był bardzo aktywny i zadawał mnóstwo ciosów. Moim zdaniem również w wadze ciężkiej Usyk będzie wyjątkową postacią - ocenił Sanchez, trener nie tylko Gasijewa, ale również Gołowkina czy od niedawna Joyce'a.

ALEKSANDER USYK: SERWIS SPECJALNY KRÓLA WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ >>>

Przypomnijmy, że Usyk pokonując w sobotni wieczór w Moskwie Murata Gasijewa nie tylko wygrał turniej World Boxing Super Series, lecz przede wszystkim dopiero jako czwarty pięściarz w historii, a pierwszy w tym limicie, zunifikował aż cztery mistrzowskie pasy.