PROMOTOR JOSHUY: ZA MAŁO WIDZIELIŚMY ZE STRONY MILLERA

Redakcja, fighthype.com

2018-07-26

Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) dał do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości nie dojdzie do walki Anglika z Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO).

Przed kilkoma dniami Joshua i Miller omal się nie pobili na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Amerykanin położył w ten sposób grunt pod walkę w ringu, ale Eddie Hearn podkreśla, że wartość Millera jest jeszcze zbyt mała, żeby boksował z AJ-em.

- Miller włączył się do gry, ale musimy zobaczyć więcej z jego strony. To byłaby duża walka, może być jednak jeszcze większa, jeśli trochę poczekamy. Chciałbym, żeby najpierw Miller wygrał na przykład ze zwycięzcą walki Chisora-Takam - powiedział promotor.

Joshua wróci na ring 22 września na Wembley, gdzie zmierzy się z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Kolejny występ ma już zaplanowany na 13 kwietnia na tym samym obiekcie. Priorytetem Anglików jest walka unifikacyjna z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), ale w grę wchodzi też starcie z Dillianem Whyte'em (23-1, 17 KO), o ile ten pokona w najbliższą sobotę Josepha Parkera (24-1, 18 KO).

- Ich pierwsza walka to była dobra bitka, dlatego Joshua chciałby to zrobić ponownie. Joshua uwielbia walczyć, kocha bitkę, ale chce też być niekwestionowanym mistrzem świata, a osiągnie to tylko walcząc z Wilderem. Na tym się skupiamy. Zaintrygowany jest też jednak tym pojedynkiem. Parker jest szybki, dobrze się rusza, ale zdaniem Joshuy Whyte wygra przez nokaut. To byłby mocny komunikat z jego strony - stwierdził Hearn.