TRENER GASIJEWA: USYK BOKSOWAŁ FENOMENALNIE, WALKA ŻYCIA

Abel Sanchez, szkoleniowiec Murata Gasijewa (26-1, 19 KO), jest pod wrażeniem występu Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO), który zdominował jego zawodnika w finale turnieju World Boxing Super Series.

- Usyk zaboksował fenomenalnie. Kapitalnie się poruszał w ringu. Zaowocowało doświadczenie, to, że zdobył olimpijskie złoto i stoczył wiele walk na międzynarodowej arenie. Murat miał 25 walk amatorskich, do tej pory radził sobie dobrze, ale dzisiaj trafił na wielkiego mistrza - powiedział.

- Planem był pressing. Nie jest tajemnicą, jak trenuję moich zawodników. Chcę, żeby dawali emocjonujące walki. Nie wyboksujemy przecież boksera, zwłaszcza takiego mistrza. Byłbym głupcem, gdybym sądził, że możemy go wyboksować. Plan był taki, żeby być blisko niego i zmęczyć przed końcowymi rundami. Ale Usyk stoczył dziś moim zdaniem walkę życia. Z Briedisem nie wyglądał zbyt dobrze, tutaj jednak zaprezentował się fenomenalnie - dodał.

Ukrainiec wygrał wszystkie dwanaście rund na kartach jednego z sędziów punktowych. W ocenie dwóch pozostałych arbitrów nie zwyciężył tylko w jednej odsłonie. 

- Począwszy od czwartej rundy w każdej przerwie mówiłem Muratowi, że przegrywamy, że nie możemy szukać jednego ciosu, tylko toczyć wyrównane rundy, wygrać przynajmniej dwie czy trzy, żeby dalej być w walce. Próbowałem go pobudzić, w pewnym momencie, kiedy stwierdził, że nie może złapać rytmu, powiedziałem nawet, że w takim razie przerwę walkę. Chciałem powiedzieć coś, co go zmotywuje. Nie było jednak dzisiaj niczego, co można było zrobić, żeby wygrać z tak dysponowanym Usykiem - oświadczył Sanchez.

Usyk zunifikował w tym pojedynku pasy WBC, WBA, WBO i IBF. To dopiero czwarty zawodnik w historii, któremu udała się ta sztuka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 22-07-2018 11:34:46 
1. walka stawia w innym świetle przegraną Główki 2. Sanchez to konował i patałach 3. Usyk zaskoczył wsiech mnie też i trochę uśpił walką z Briedisem 4. pomyślałem szkoda że finały WSSB to nie 15 rund 5. śmiech z tych którzy przenieśli walkę do Moskwy ośmieszone pajacowanie
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 22-07-2018 11:37:19 
Sanchez powiedział, że Usyk z Briedisem nie wyglądał dobrze, ale to w dużej mierze zasługa samego Mairisa Briedisa, który chociaż nie ma takiej siły ciosu i szybkości rąk jak Gasijew, to jednak wyraźnie lepiej pracuje na nogach niż Rosjanin. Stąd Usyk nie mógł tak swobodnie ogrywać na nogach Łotysza. Pewnie zadecydowały jeszcze inne czynniki, ale chyba nie w tak dużym stopniu jak praca nóg.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 22-07-2018 11:39:14 
Walka z Breidisem wyglądał jak wyglądała, bo nie było ojca Łomaczenki w narożniku.
Teraz był i widać było co się dzieje.

Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że boks olimpijski to najlepsze przygotowanie do zawodowstwa ?
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 22-07-2018 11:47:05 
ojciec Łomaczenki to oddzielny rozdział w boksie okazuje się a niektórzy się śmiali że Usyk nie ma trenera haha
 Autor komentarza: rocky86
Data: 22-07-2018 12:34:10 
Zgadzam się z Sanchezem, to była walka życia Usyka, perfekcyjny występ. Plan na walkę był dobry, wywierać presję, zmeczyc i próbować w ubić w ostatnich rundach, klasyk na boksera.

Usyk wydolnościa mnie zaszokowal, facet cała walkę strzelał jak z uzi. Od 6 rundy, gdzie teoretycznie powinien zwalniać, zaczął się rozkręcac i zadawać jeszcze więcej ciosów. W 10 i 11 rundzie zadał ich ponad 100, przez całą walkę niemal 1000.
W tej walce był nie do pokonania.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 22-07-2018 14:10:19 
Akurat dla mnie wydolność Usyka, jest żadnym zaskoczeniem. Udowodnił już jaką ma kondycję, w walce z Głowackim, gdzie w dwunastej rundzie, wyglądał jakby miał dopiero zaczynać pojedynek.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 22-07-2018 14:19:26 
Ja ogólnie się spodziewałem takiego występu Usyka, tylko myślałem, że Murat postawi większy opór i przed własną publicznością pokaże coś nowego. Tak jak @UrbanHorn pisał, Rusek jest zawodnikiem, który wkłada całą swoją energię w pojedyńczy cios i przez to zadaje ich mniej, niż mógłby. Taki sposób walki zdecydowanie premiował Ukraińca, jako zwycięzcę.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 22-07-2018 14:51:41 
Usyk zaboksował na tyle ile przeciwnik mu pozwolił. Poprostu pokazał jakim jednowymiarowym bokserem jest Gaśnica. Panie Sanchez w nastepnym walkach także Gasijew dostanie lekcje z szybkimi technikami.Chcialbym walki Gasijeva z Masternakiem.
 Autor komentarza: michaelbuffer
Data: 22-07-2018 18:25:49 
Po takiej walce Masternak by nie wiedzial jak sie nazywa.
Na co to komu
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 22-07-2018 21:01:32 
Ta walka to doskonaly material dla naszych szkoleniowcow!Wygrala TECHNIKA nad SIŁĄ !Wielokrotnie tutaj podkreslalem ze jesli chcemy mieć piesciarzy osiagajacych miedzynarodowe sukcesy to rozwiązanie jest proste: Od momentu pojawienia sie mlodego adepta na sali uczmy techniki ,obserwujmy postepy i analizujmy aby powoli technika sluzyla piesciarzowi do jego indywidualnych predyspozycji!Kazda dyscyplina sportowa opiera się na technice np.skoku,strzalu,podnoszenia itp.Boks to szermierka na pięsci i taki boks pokazal Usyk!
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 22-07-2018 21:06:43 
Już będziecie jechać po GAssijevie że jest średniak fakt praca nóg jest średnia ale jest panczerem niezły reptuar ciosów a Usyk wieli talent praca nóg szybkość i Gasijevovi wietny fighte rwybitnie nie leżał
ale Gasijev to w dalszym ciągu czołówka Po Usyku który jest bezkonkurencyjny nr 2 lub 3 bo Bredis to też znakomity zawodnik zawodnik i tu też Gasijev nie miał by łatwo

ale pisanie że MAsternak by wypunktował Gasijeva to bzdura
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 22-07-2018 21:48:15 
Napisałem , że chciałbym zobaczyc Masternaka z Gasijevem , a nie że go pokona.
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 23-07-2018 08:23:18 
miał Gassijew wykończyc o do 9 rundy to co teraz trener pisze ze walczył fenomenelnie ?????
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.