GASIJEW Z UZNANIEM O USYKU: NAJLEPSZY Z JAKIM MIAŁEM DO CZYNIENIA

Redakcja, Informacja prasowa

2018-07-22

- To był najlepszy bokser, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia - stwierdził z uznaniem Murat Gasijew (26-1, 19 KO). Niepokonany dotąd Rosjanin, były już mistrz IBF i WBA, nie miał za dużo do powiedzenia w konfrontacji z Aleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO), przegrywając z nim wysoko na punkty.

Doping 24 tysięcy rodaków nie pomógł pogromcy "Diablo". Po ostatnim gongu sędziowie typowali przewagę Ukraińca w stosunku 120:108 i dwukrotnie 119:109. Tym samym Usyk jako trzeci pięściarz w historii został uznany zunifikowanym mistrzem wagi junior ciężkiej. Wcześniej na taki status zasłużyli Evander Holyfield oraz O'Neil Bell. Aleksander jest również dopiero czwartym pięściarzem, który zunifikował cztery najważniejsze pasy - WBO/WBA/WBC/IBF.

- To spełnienie moich marzeń. Nie jest żadną tajemnicą, że Muhammad Ali to mój idol, więc zdobycie statuetki jego imienia to dla mnie wielki honor i uznanie. Nie jestem gwiazdą, bo te można znaleźć tylko na niebie. Ja jestem tylko normalnym facetem, który w pewnej dziedzinie jest dobry. To wygrana nie tylko moja, ale mojego całego zespołu - stwierdził Usyk.

- Robiłem co w mojej mocy, ale to był jego wieczór. Usyk był faworytem bukmacherów przed rozpoczęciem tego turnieju, udowodnił więc, że ta pozycja mu się należała. To będzie dla mnie cenna lekcja i doświadczenie - dodał poskromiony Gasijew.

- W mojej ocenie Usyk jest na dzień dzisiejszy najlepszym pięściarzem świata bez podziału na kategorie - wtrącił Kalle Sauerland, promotor i jeden z głównych organizatorów projektu WBSS.