PARKER: JOSHUA NIE MÓGŁ MNIE ZNOKAUTOWAĆ, SZUKA WYMÓWEK

Redakcja, Sky Sports

2018-07-21

Joseph Parker (24-1, 18 KO) jest poirytowany ostatnimi komentarzami Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), z którym w marcu przegrał na punkty i stracił pas WBO w wadze ciężkiej.

Joshua stwierdził, że nie szukał w tym pojedynku nokautu, bo nie chciał ryzykować, kiedy w perspektywie była wielka walka unifikacyjna z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Dał tym samym do zrozumienia, że tylko jego powściągliwość uchroniła Nowozelandczyka przed porażką przed czasem.

- Powiedział, że gdyby mógł cofnąć czas, toby mnie znokautował. Ja jednak wiem, że próbował mnie znokautować, ale po prostu nie był w stanie. Teraz szuka wymówek - skomentował Parker.

Nowozelandczyk jako pierwszy zawodnik na ringu zawodowym wytrzymał z Joshuą pełny dystans. Po dwunastu rundach, jakie spędził z nim między linami, podkreśla, że siła Anglika nie jest wcale tak duża, jak się powszechnie uważa.

- Jasne, że ma siłę, ale przyjmowałem już dużo mocniejsze ciosy. Oglądałem naszą walkę ze trzy, cztery razy. Jak tak oglądałem, to myślałem sobie: "Cholera, szkoda, że go w tym momencie nie uderzyłem" - stwierdził.

Parker wróci na ring za tydzień. Jego rywalem 28 lipca w hali O2 w Londynie będzie Dillian Whyte (23-1, 17 KO).