PARKER: JOSHUA NIE MÓGŁ MNIE ZNOKAUTOWAĆ, SZUKA WYMÓWEK

Joseph Parker (24-1, 18 KO) jest poirytowany ostatnimi komentarzami Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), z którym w marcu przegrał na punkty i stracił pas WBO w wadze ciężkiej.

Joshua stwierdził, że nie szukał w tym pojedynku nokautu, bo nie chciał ryzykować, kiedy w perspektywie była wielka walka unifikacyjna z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Dał tym samym do zrozumienia, że tylko jego powściągliwość uchroniła Nowozelandczyka przed porażką przed czasem.

- Powiedział, że gdyby mógł cofnąć czas, toby mnie znokautował. Ja jednak wiem, że próbował mnie znokautować, ale po prostu nie był w stanie. Teraz szuka wymówek - skomentował Parker.

Nowozelandczyk jako pierwszy zawodnik na ringu zawodowym wytrzymał z Joshuą pełny dystans. Po dwunastu rundach, jakie spędził z nim między linami, podkreśla, że siła Anglika nie jest wcale tak duża, jak się powszechnie uważa.

- Jasne, że ma siłę, ale przyjmowałem już dużo mocniejsze ciosy. Oglądałem naszą walkę ze trzy, cztery razy. Jak tak oglądałem, to myślałem sobie: "Cholera, szkoda, że go w tym momencie nie uderzyłem" - stwierdził.

Parker wróci na ring za tydzień. Jego rywalem 28 lipca w hali O2 w Londynie będzie Dillian Whyte (23-1, 17 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-07-2018 12:25:31 
No to będzie miał za tydzień szansę udowodnienia że ma twardy łeb i nie da się znokautować. Mam nadzieję że pokaże że jest prawdziwą czołówką HW i nie będzie się ganiał z Whytem po ringu.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-07-2018 13:10:12 
A kto przed walką szczekał o szklanej szczęce rywala i o tym, że go znokautuje?
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 21-07-2018 14:19:57 
I tak mu sędzia pomógł bo mu sie dupa paliła jak przychodziło do dłuższej wymiany w półdystansie/ Niech Antek podziekuje Hearnowi za sędziego bo wymiany z Parkerem by mogl nie przetrwać
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 21-07-2018 14:42:06 
Antek nie właczył w tej walce 5 biegu..Boksował ale się nie bił..W ogóle jestem rozczarowany tamtym pojedynkiem..Dwóch młodych w prime gości a wiało nudą..Jeśli Parker się nie odpali i nie pokaże w ringu bestii to za chwilę nikt nie bedzie mu chciał płacic za walki..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-07-2018 15:23:27 
Autor komentarza: lukaszenkoData: 21-07-2018 14:42:06


Boksował ale się nie bił..W ogóle jestem rozczarowany tamtym pojedynkiem..Dwóch młodych w prime gości a wiało nudą


Zgadzam się. Od dawna wyczekiwana unifikacja, walka o takim prestiżu, a zero emocji. Pretensje można mieć do obu zawodników, że nie zaryzykowali i nie stworzyli widowiska. AJ jakby po Kliczce stał się zbyt ostrożny, co mnie martwi w kontekście przyszłych wyzwań w postaci Powietkina, czy Wildera.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-07-2018 15:23:27 
Autor komentarza: lukaszenkoData: 21-07-2018 14:42:06


Boksował ale się nie bił..W ogóle jestem rozczarowany tamtym pojedynkiem..Dwóch młodych w prime gości a wiało nudą


Zgadzam się. Od dawna wyczekiwana unifikacja, walka o takim prestiżu, a zero emocji. Pretensje można mieć do obu zawodników, że nie zaryzykowali i nie stworzyli widowiska. AJ jakby po Kliczce stał się zbyt ostrożny, co mnie martwi w kontekście przyszłych wyzwań w postaci Powietkina, czy Wildera.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 21-07-2018 15:27:53 
Mnie bardziej martwi Parker..Bo u Antka to pierwsza taka walka ale Parker z tymi lepszymi tworzy nudne widowisko..
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-07-2018 16:22:59 
Parker daje nudne walki? Nie powiedziałbym. Z Takamem było dużo groźnych momentów, obaj mieli kryzysy. Z Furym robił co mógł ale jak facet tylko klinczował i spierdzielał (no plus jeszcze jab na niby odganiajacy muchy).
Powiem tak. Opinie na temat walki Parker vs Joshua są różne ale dzielą się na dwa główne nurty. Jedne osoby zachwycają się dojrzałością boksu jaką pokazał w tej walce AJ zaś druga grupa zarzuca mu asekuranctwo, nudę i brak odwagi.
Mnie przyznam szczerze trochę zmartwiła postawa AJ-a. Ok fajny boks fajnym boksem ale zabrakło kropki nad "i" w postaci dawnych zrywów.
Teorii jakie przychodzą mi do głowy są 3:
1. AJ czymś oberwał co go mocno zablokowało i później wolał nie ryzykować. Był taki moment że go chyba przytkało po ciosach na dół ale to gdybanie. Jeśli to byłaby prawda to wróży to przed walką z Wilderem źle.
2. AJ zaczął rozumieć jak wielką marką i instytucją już jest i powoli będzie ograniczał ryzyko na rzecz zachowania tego wszystkiego na długie lata. I o ile w pewnym stopniu jest to zrozumiałe to w walce z Wilderem takiego myślenia moim zdaniem być nie powinno.
3. Joshua nie mógł zwyczajnie Parkera namierzyć. No i to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. AJ próbował, były momenty gdzie ostrzej ruszał tyle że mocno chybiał wtedy. Parker był w tej walce śliski no ale tego też raczej AJ-0owi na plus by zapisać nie można (że ma kłopoty z trafieniem)

Tekstów o tym że mógł znokautować ale nie chciał absolutnie nie kupuję. Chciał pokazać że umie też boksować? To mógł przez 10 rund a w ostatnich 2 go zniszczyć.


"AJ jakby po Kliczce stał się zbyt ostrożny, co mnie martwi w kontekście przyszłych wyzwań w postaci Powietkina, czy Wildera"

To nie po walce z Władkiem raczej. Przecież po drodze był jeszcze Carlos Takam i tam AJ ryzykował notorycznie często wchodząc w ostre wymiany i do nich dążąc. Tam zabójcze ciosy świstały w powietrze tuż obok jego szczęki i facet wcale się tym nie przejmował.
Czy to może martwić? W przypadku Saszy spokojny boks bez ryzyka to dla AJ bardzo dobra sprawa natomiast z w walce z Wilderem to już inna bajka i tu rzeczywiście zbytnie asekuranctwo może się zemścić.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 21-07-2018 18:06:36 
Parker to nudziarz, Joshua to król nudziarzy. Więc czego się można było spodziewać?
Wiadomo, że każdy ma jakieś cechy, temperament i nie każdy może być ciekawy jak Tyson (stary i nowy).
A jeśli chodzi o to czy AJ mógł skończyć Parkera przed czasem, to jest to zwykłe pierdzielenie po walce. Gdyby mógł to by to zrobił. Nie mógł, bo Parker był za dobry. Oczywiście że Anthony nie ryzykował więcej niż musiał, ale sądzę że nawet gdyby zaczął cisnąć niewiele by to dało.
 Autor komentarza: BEREAL666
Data: 21-07-2018 21:03:28 
Dzisiaj to biznes panowie i kalkulanctwo ostrozne zarabianie do emerytury jak najwiekszej mamony zapomnijcie o emocjach jak za czasów holyfielda czy lewisa
 Autor komentarza: BEREAL666
Data: 21-07-2018 21:04:24 
Ale przyjdzie ktos taki jak chris byrd na tych kalkulantów i zakonczy ich banke maslana i nabijanie w kapsel kibiców i zerowanie na ich kieszeni
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 21-07-2018 21:28:53 
Parkera jest bardzo ciężko ubić i Antoni musiałby zaryzykować aby cel osiągnąć.
Według mnie szybko skalkulował, że prowadzi na punkty i walka wyglądała jak wyglądała.
Z drugiej strony to Parker też walczył ostrożnie, a to on powinien podjąć ryzyko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.