KOWNACKI ZŁY PO OFERCIE DLA SZPILKI. 'CIERPLIWOŚĆ SIĘ KOŃCZY'

Artur Szpilka (21-3, 15 KO) ostatecznie nie zaboksuje z Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO), ale sama wieść o tym, że otrzymał propozycję takiej walki, zdenerwowała Adama Kownackiego (17-0, 14 KO).

Kownacki zastopował Szpilkę w czwartej rundzie pojedynku, który w lipcu ubiegłego roku odbył się w Uniondale koło Nowego Jorku. To jednak nie zwycięzca, a pokonany otrzymał propozycję konfrontacji z coraz popularniejszym Millerem.

W poście zamieszczonym na Twitterze Kownacki, który wielokrotnie sparował z Amerykaninem, dał do zrozumienia, że jest zniesmaczony takim obrotem spraw. Kibice doradzają cierpliwość, lecz 29-latek z Łomży podkreśla: - Czekam, ale powoli cierpliwość się kończy.

Jeszcze zanim Szpilka poinformował, że propozycję odrzucił, współpracujący z Kownackim Łukasz Lichota napisał: - To byłby koniec Szpilki... Zaraz, chwila... jaki koniec? Nie przypominam sobie nawet początku. Byłbym w szoku, gdyby Andrzej Wasilewski dopuścił do takiej walki.

Kownacki ma wrócić na ring 8 września na gali Garcia-Porter w Barclays Center na Brooklynie. Rywalem Polaka ma być były mistrz IBF w wadze ciężkiej Charles Martin (25-1-1, 23 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 18-07-2018 14:06:00 
Dobrze, że Kownacki się zaczął łukaszu :)
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 18-07-2018 14:17:00 
Irytuje mnie zachowanie Szpilki w mediach zgrywa takiego bohatera i mówi, że chce walk z czołówką a kiedy przychodzi oferta to tłumaczone jest to tym, że promotor nie pozwolił jakby był taki to by powiedział bierzemy to i chuj
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 18-07-2018 14:29:23 
Zresztą Kownacki powinien mieć już wywalone jajca na Szpilke bo ten się upokorzył gadkami przed ich walką jaka to jest różnica poziomów i owszem była widoczna ale na niekorzyść Arturka.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-07-2018 14:29:35 
Co Kownackiego obchodzi Szpilka, dostał ofertę bo jest bardziej medialny niż Kownacki który dopiero wypłynął po wygranej ze Szpilką. Mimo że Millerowi ta walka by nic nie dała to przynajmniej zawalczyłby z kimś kto nie jest całkiem anonimowy w stanach. Kownacki ma walkę z Martinem jakby nie było z byłym MŚ więc nie wiem o co mu chodzi? Jak się cierpliwość skończy to co wtedy?
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 18-07-2018 14:31:43 
Kownacki nie powinien tak się spinać, Szpilka ma lepsze notowania od niego. Dał znakomitą walkę z Wilderem, nieważne co hejterzy z ojczyzny mówią, na świecie to się pamięta, dał też fajne walki z Mollo. Poza tym poważnie podchodzi do treningu i ma za sobą dobrego trenera i promotora.

A Adam ciągle do lin wychodzi spasiony jak świnia, oprócz pokonania Szpilki nie dał żadnej emocjonującej czy ciekawej medialnie walki a jego styl to młócka. Jest kompletnie nieciekawy. W dodatku sam kieruje własną karierą i się potem dziwi, że dobre oferty składane są jego byłym rywalom.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 18-07-2018 14:40:37 
Autor komentarza: Cooperek
Data: 18-07-2018 14:31:43

Kownacki nie powinien tak się spinać, Szpilka ma lepsze notowania od niego. Dał znakomitą walkę z Wilderem, nieważne co hejterzy z ojczyzny mówią, na świecie to się pamięta, dał też fajne walki z Mollo

Serio? Lepsze notowania mimo że w ich konfrontacji poległ z kretesem? No i wyciąganie z mroków przeszłości "fajnych" walk na śmierć i życie z Mollo, rzeczywiście jest czym się chwalić.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 18-07-2018 14:44:29 
@Ramirez82

Nieważne że się Szpilka ośmieszył w tej walce. Spójrz na to okiem przeciwników i promotorów. Szpilka ma bardziej znane nazwisko, daje ciekawe widowisko, ma więcej kibiców a zagrożenie średnie. Kownacki niby też nie jest wielkich lotów, ale jednak pokonanie Szpilki każe przypuszczać, że z gościem może być ciężko, ale medialnie nie istnieje. Kibiców ma o tyle o ile jest hejterów Szpili, nikt za niego nie wyłoży kasy, a w ringu nie pokazuje finezji. Wylezie gruby na ring i będzie człapał na nogach, nie da się tego oglądać. A jeszcze kuku może zrobić.
 Autor komentarza: mishkakitkov
Data: 18-07-2018 14:45:15 
szpila dobrze wygląda jest charakterystyczny lubi kontrowersje jest aktywny w społecznościówkach ciągnie za sobą sporo kibiców i hejterów a i w ringu raczej nie daje nudy. dlatego jest atrakcyjniejszy medialnie od adama i mimo że przegrał to na rynku jest wart wiecej póki ma jeszcze jakoś wyglądający rekord.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 18-07-2018 14:52:58 
@mishkakitkov
Właśnie o to mi chodzi. Dopóki Adam nie weźmie się za trening na pełny etat z profesjonalnym sztabem i nie podkolryzuje swojego boksu to będzie miał ciężko z walkami.
Narazie to zbudował bazę kibiców swoją skromnością i miłym usposobieniem, co w Polsce się docenia, a potem to zburzył trash talkiem przed walką ze Szpilą i obecnym bajdurzeniem, że jest najlepszym ciężkim w Polsce.
Zapomina chyba o Adamku i Ugonowskim.
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 18-07-2018 14:55:31 
mishkakitkov - No fakt bardziej widowiskowego pięściarza w ringu to nie widziałem... Co Ty mówisz chłopie. On bardziej widowiskowy jest na ważeniach i konferencjach niż w ringu
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 18-07-2018 15:41:15 
W sumie, to nie rozumiem o co chodzi Kownackiemu. Niedawno temu miał ofertę od Hearna. Mógł stoczyć 3 walki, za półtora miliona dolarów. Odmówił. Ma pretensje, że Szpilka dostał ofertę walki z Millerem, a nie on. Woow, czy on się wczoraj urodził. Przecież wiadomo jest, że Jarrell jest o krok, od mandatory i będzie teraz w miarę bezpiecznie prowadzony, do celu. Poza tym, ma kontrakt z Hearnem i być może ten, w ramach rewanżyzmu (za odmowę podpisania kontraktu), w chwili obecnej pomija jego osobę.

Z tego co pisano, to Adam jest bliski pojedynku z Martinem. To też jest dobra opcja. W dodatku Wilder wspominał, że ma go na swoim radarze. Dlatego nie rozumiem trochę tego narzekania.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-07-2018 15:47:29 
Też się zastanawiam po co Kownacki przejmuje się Szpilką i jego ewentualnymi walkami. Adam powinien się skupić na Martinie, bo imo faworytem nie będzie tej walki, jak się tu niektórym zdaje..
No chyba że temat tej walki upadł..
 Autor komentarza: Klokliklosz
Data: 18-07-2018 15:59:12 
Też nie wiem o co temu Konwackiemu chodzi
 Autor komentarza: fuszi
Data: 18-07-2018 16:06:56 
Przyłączam się do powszechnego zdziwienia. Też nie do końca rozumiem, o co ma żal Kownacki. Przecież siedzi tam od dziecka, więc musi wiedzieć, jak działa ten biznes. Szpilka to dla promotorów naprawdę może być atrakcyjny rywal dla ich dobrze rokujących zawodników. My tu w Polsce wiemy o nim wszystko, również o jego ograniczeniach. Natomiast przeciętny kibic boksu w USA zna może rekord (na papierze przecież niezły), widział też może walki z Wilderem i Mollo. A trzeba powiedzieć, że niedzielnemu kibicowi takie walki fajnie się ogląda: leją się, przewracają na zmianę, dzieje się. Do tego Szpila jest łysy, robi groźne miny, wygląda na zakapiora. I co najważniejsze: nie ma nokautującego uderzenia, tak więc dla takiego czołgu jak Miller jest to rywal wręcz idealny na podbicie rekordu. Zagrożenie jest zdecydowanie mniejsze niż ze strony Washingtona.
A Adam przecież swoje oferty dostanie, jeśli pokona Martina.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 18-07-2018 16:35:49 
Czyżby walka z Martinem miała nie dojść do skutku ?innej opcji takich tekstów nie widzę... przecież Adam nie chciałby wskoczyć w miejsce Szpilki i walczyć z Millerem..., nie rozumiem o co fochy przecież zapowiadają jego walke z Martinem właśnie, pewnie za nienajgorsze pieniądze a jak wygra to duże walki stoją przed nim otworem, a Szpilka jak to Szpilka nawet jak wtopi jeszcze ze dwa razy i tak dostanie jakieś propozycje, łysy, wytatuowany, drze się na konferencjach i przyciąga media
 Autor komentarza: martek2
Data: 18-07-2018 16:51:30 
Nie tak dawno temu redakcja pisała tutaj, że Kownacki z Millerem to przyjaciele i nie będą ze sobą walczyć, więc o co kaman?
 Autor komentarza: lennox41
Data: 18-07-2018 17:03:53 
Kownacki bardzo sympatyczny gość, ale boksuje słabiutko, życzę mu jednak jak najlepiej.
 Autor komentarza: Barni
Data: 18-07-2018 17:59:31 
Wydaje mi się że tu jednak chodzi o to że w Millera bardziej inwestują a Adasia traktują trochę po macoszemu... Gdy Kownacki pokazał że Szpilka jest łatwym łupem to chcą znowu dać Millerowi łatwą walkę prowadząc go do dużej wypłaty
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 18-07-2018 18:25:08 
Barni

Wszystko dobrze, tylko, że Miller i Kownacki, to dwa odrębne obozy. Adam jest powiązany z Al Haymon, oraz telewizją Showtime. Miller związał się z Hearnem i HBO, a teraz platformą DANZ. Więc argument, że w Jarrella ktoś inwestuje więcej, jest w tym przypadku niewłaściwy.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 18-07-2018 20:18:38 
nie znam intencji Kownackiego, ale czy wy nie widzicie, że to zdanie może oznaczać "Haymon dawaj mi duzą walke bo Hearn pobiera polonię". Ta wypowiedź jest na tyle nieprecyzyjna, ze mozna ja interpretowac na wiele sposobów. 1. Moze liczyl na kasowy rewanz ze szpilka w PL, 2. moze uwaza sie za lepszego zawodnika od millera i chce kasy hearna, 3. moze sam chcialby walki z hearnem (do tej pory to raczej miller slodzi o kownackim niz na odwrot) lub uwaza, ze to on powinien byc o krok od title.. reasumujac - ta wypowiedz wcale nie musi uderzac w szpilke
 Autor komentarza: marcinm
Data: 18-07-2018 20:19:38 
walki z millerem oczywiscie*
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 18-07-2018 20:30:08 
marcinm

Rzeczywiście, masz trochę racji, w tym, o czym napisałeś. Być może dzieje się coś, o czym nie wiemy i Adam chce wywrzeć jakąś presję, na swój obóz. Tym bardziej, gdy ma w pamięci ofertę Hearna. W takim wypadku wpis Kownackiego miałby sens. Fajnie jakby redakcja postarała się, o jakiś mały wywiad z Adamem (chociaż telefoniczny), żeby choć trochę mógł wyjaśnić, o co chodzi.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 18-07-2018 21:25:13 
Kownacki sie wkurza gdyż dostaje gorszych rywali niż Szpilka i pewnie także gorsze pieniądze.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 18-07-2018 21:57:21 
"Też się zastanawiam po co Kownacki przejmuje się Szpilką i jego ewentualnymi walkami. Adam powinien się skupić na Martinie"

Dokładnie! Powinien zasuwać na 110%, poświęcić się i odezwać do Chyckiego, zainwestować w dobrych sparingpartnerów itd a nie zajmować się kimś kogo odprawił. Widziałem ostatnio wywiad z Martinem gdzie wspominał o walce z Kownackim. Adam może mieć to szczęście że do walki dochodzi w takim a nie innym momencie. Martin nie oszczędzał się w ostatnim czasie. Nie wiem w jakiej jest obecnie formie ale może być różnie. Szczególnie z motywacją bo wydaje się że facet po prostu chce kasy i na tym kończy się jego ambicja.
Szanse są choć może być bardzo ciężko. Kownacki powinien zrobić wszystko by to wygrać bo jeśli się uda wybije się do przodu bardzo mocno.
 Autor komentarza: mishkakitkov
Data: 19-07-2018 02:15:14 
JenningsFan
naucz sie czytać ze zrozumieniem.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 19-07-2018 02:28:02 
Kownacki mimo wygranej ze Szpilka wcale nie szarżuje z przeciwnikami i robi bardzo dobrze , Arturowi

organizatorzy i promotor prawie zniszczyli kariere . ROzumiem ze ciezko jest doprowadzic do walki o

mistrzostwo swiata , ale to juz nie jest ten sam zawodnik co wczesniej.

Jakby promotorzy poczekali jeszcze ze 2-3 lata , Szpilka moglby przewalczyc 12 rund z Wilderem, ale tak sie nie stalo...
I chociaz szanuje obu piesciarzy to juz mozna sie dmyslac ze Polsat i organizatorzy juz trzymaja w zanadrzu

Wegrow , Slowakow - i innych ogórków dla Artura aby po 3-4 walkach znowu zawalczyc z kims lepszym .

Nie dziwie sie ze Kownacki ma pretensje skoro powolutku uczy sie i idzie do celu ...
 Autor komentarza: kame69sennin
Data: 23-07-2018 04:28:21 
Jak to tak jak przecie..."Big Baby" z "Baby Face" r Big Friends! Wyczytac bylo mozna iz obaj~z tego to wlasnie powodu~zgodnie twierdzili ze nie beda ze soba walczyc...Hmmm wyrwane z kontekstu lub zle zrozumiane pewnie zostaly slowa Kownasia!To raczej nie w jego stylu...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.