ARUM: POROZMAWIAM Z PACQUIAO O ŁOMACZENCE I CRAWFORDZIE

Redakcja, boxingscene.com

2018-07-17

Promotor Bob Arum zapowiedział, że skontaktuje się z Mannym Pacquiao (60-7-2, 39 KO) w sprawie ewentualnej walki z Terence'em Crawfordem (33-0, 24 KO) lub Wasylem Łomaczenką (11-1, 9 KO).

- Muszę z nim porozmawiać o Łomaczence i Crawfordzie. Porozmawiamy i zobaczymy, co chce teraz zrobić - powiedział Arum, wieloletni promotor Filipińczyka, który reprezentuje też Ukraińca i Amerykanina.

OBÓZ ŁOMACZENKI: PACQUIAO? TYLKO W WADZE LEKKIEJ!

Szanse na starcie z którymś z tych zawodników wzrosły po tym, jak "Pac Man" efektownie pokonał w niedzielę Lucasa Martina Matthysse (39-5, 36 KO). Z Argentyńczykiem wygrał w siódmej rundzie, odnosząc pierwsze zwycięstwo przed czasem od 2009 roku.

- Uważam, że zaprezentował się znakomicie. Właśnie tak powinien walczyć. Matthysse niewiele pokazał, ale to był stary dobry Manny, jeśli chodzi o poruszanie się w ringu i bicie w różnych płaszczyznach - skomentował Arum.

Sam Pacquiao zapowiada, że pomimo blisko 40 lat na karku nadal będzie boksować.

- W kolejnym pojedynku chcę bronić pasa. Gdyby boks nie był moją pasją, to już bym nie walczył. Ale jestem od niego uzależniony, kocham walczyć i przynosić chwałę mojemu krajowi - oświadczył.

Dzięki wygranej nad Matthysse "Pac Man" został regularnym mistrzem WBA w wadze półśredniej.