PRICE PRZESTRZEGA JOSHUĘ, BY TEN NIE LEKCEWAŻYŁ POWIETKINA

Redakcja, Sky Sports

2018-07-17

David Price na własnej skórze przekonał się o umiejętnościach Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO), choć w pewnym momencie bardzo zranił Rosjanina. Jak więc wyobraża sobie starcie niedawnego rywala z mistrzem IBF, WBA, WBO wagi ciężkiej, Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO)?

W ostatni dzień marca Joshua pokonał na punkty Josepha Parkera, dodając do dwóch swoich pasów trzeci - ten w wersji WBO. Kilkadziesiąt minut wcześniej Powietkin ciężko znokautował Price'a, choć sam również zapoznał się z deskami. Olbrzym z Liverpoolu ostrzega AJ-a, by ten nie lekceważył najbliższego przeciwnika. Walka Joshuy z rosyjskim pretendentem odbędzie się 22 września na sławnym stadionie Wembley w Londynie.

- Być może Powietkin nie robi wrażenia swoimi warunkami fizycznymi, ale mogę wam potwierdzić z pierwszej ręki, że to bardzo groźny puncher. Przegrał tylko z Władimirem Kliczką, który również miał problemy, by trafić go czysto prawą ręką. Kliczko załatwił wtedy sprawę lewym sierpowym, ale ciężko upolować Powietkina z prawej ręki. To wcale nie będzie tak jednostronna potyczka, jak niektórzy ją postrzegają. Spodziewam się ekscytującego widowiska. Moim zdaniem Anthony w pierwszych rundach raczej nie będzie zbyt agresywny. Pamiętajmy o tym, że Powietkin ciężko znokautował takich rywali jak Takam czy Charr. Joshua nie zdołał znokautować w ten sposób Takama, podobnie zresztą jak Parker. To o czymś świadczy. Jeśli jednak Joshua zaboksuje mądrze w pierwszych rundach, w późniejszych zastopuje Powietkina - uważa Price.