WIDEO: PBC PRZYPOMINA WYGRANĄ KOWNACKIEGO NAD SZPILKĄ

W niedzielę minął rak od czasu wygranej Adama Kownackiego (17-0, 11 KO) nad Arturem Szpilką (21-3, 15 KO). Z tej okazji na oficjalnym kanale Premier Boxing Champions na YouTube pojawił się klip przypominający decydujące akcje.

Do walki Szpilka-Kownacki doszło 15 lipca 2017 roku w Nassau Coliseum w Uniondale koło Nowego Jorku. Kownacki, który nie był faworytem, zastopował "Szpilę" w czwartej rundzie. Po nokdaunie i kolejnym ataku Kownackiego pojedynek został przerwany przez sędziego.

Od tego czasu Kownacki odniósł jedno zwycięstwo - w styczniu znokautował w szóstej rundzie Iago Kiladze. Jego kolejnym rywalem będzie były mistrz IBF w wadze ciężkiej Charles Martin (25-1-1, 23 KO). Do konfrontacji z Amerykaninem ma dojść 8 września na Brooklynie.

Szpilka także stoczył jak dotąd jeden pojedynek od czasu potyczki sprzed roku - w maju pokonał na punkty Dominicka Guinna.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: mishkakitkov
Data: 16-07-2018 10:37:44 
też macie wrażenie że szpila po ko od wildera to już nie jest ten sam człowiek? nie mówie że bokser ale ogólnie człowiek. widze go na tych instastory to taki dziwny ma dzieciecy wzrok rozbiegany mętny cieszy sie cały czas do tych psów sie odnosi jak do dzieci taki jakiś miękki dziecinny "lekko upośledzony"? bez hejtów nie pisze tego żeby go obrazić ale to jest przerażające.
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 16-07-2018 10:40:56 
Zobaczymy czy jeszcze coś pokaże w następnych walkach ale faktycznie może być rozbity. Kownacki raczej mial ciosy takie "pchane" a nie dynamiczne a i tak ustrzelił Szpile. Też nie jestem hejterem i kibicuje naszym zawsze. Chce ogladać jeszcze Szpile w ringu bo jak jest Szpila to i są emocje ;).
Bracia Kliczko zawsze wybijali boks rywalom z głowy ;) Czesto to był dla nich koniec kariery.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 16-07-2018 12:36:17 
Tylko, że Szpila aż tyle bomb tam nie przyjął, kilka razy Wilder nim wstrząsnął, no i ten ciężki nokaut... Na pewno pozostawiło to trwałe skutki, tylko że Szpila już wcześniej wielokrotnie padał na deski, więc jakiejś mega odporności na ciosy nie miał.

A z Kliczkami to było tak, że każdego rywala, nieważne czy to Sosnowski, Pianeta, czy Adamek, holowali jak najdłużej się dało, a ci przez ten czas zbierali niemiłosiernie na pysk i to na pewno przynosiło gorsze skutki dla zdrowia ich oponentów. Ale przynajmniej publika obejrzała więcej reklam. Za to nie potrafię szanować obu Kliczków.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 16-07-2018 12:50:59 
Toż to piękne jest arcydzieło. Dzięki Adamie. Teraz opraw Martina i walka z Breazeale.
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 16-07-2018 15:14:38 
Gdyby Adam miał trochę dłuższe ręce... mógłby w HW sporo osiągnąć. Jego styl oraz ograniczone gabaryty mogą stanąć mu na przeszkodzie w dużych walkach.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 16-07-2018 18:08:09 
@mishkakitkov
Bez przesady, zawsze taki był.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 16-07-2018 18:33:32 
Pamietam byłem wtedy nieźle zaskoczony, stawiałem na Szpilkę a po ważeniu wydawalo mi się ze wstydem dla Szpilki będzie jeżeli nawet wygra z tym gosciem wyciągnietym z Macdonalda na punkty. Przed walka niesłyszalem o Kownackim a boksem sie interesuje. Po walce mozna bylo tylko stwerdzić ze Wasilewski to naprawdę dobry promotor doprowadzając takiego zawodnika do walki o mistrzostwo. Powtórke walki ogladalem kilka razy i za każdym razem tak i teraz nie moge powstrzymać śmiechu jak Szpilka po przyjęciu ciosu opuszcza rece i nastawia morde na kolejny cios. Rece opuszczal zawsze ale te nastwienie ryja było pierwszy raz. Zamiast promować patologie Panie Wasilewski to powinno się teraz dawać Szpilce walki za gaże jakie dostawał na początku kariery a nie płacić setki tysięcy dolarów za zawodnika co nawet gardy nie potrafi trzymać i wyprowadza ciosy głównie twarzą.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 17-07-2018 01:49:13 
To świadczy tylkoo tym jak Polakom jest daleko do amerykańskich ringów .
W Polsce wszyscy wierzą w napomowanych na siłe pięściarzy, a za granicą jakoś mało kto słyszał o Polskich nazwiskach .
Bardzo sporadczynie Polscy piesciarze wyjezdzają za granicę , Adamek czy Szpilka to chyba jedyne osoby rozpoznawane w USA .
Niestety Adamek walczy już tylko na swoim podwórku , a Szpilka dostaje rywali na odbudowanie ...

Do mistrza świata HEAVY WEIGHT to nam najdalej chyba ze wszystkich kategorii wagowych .

Na obecna chwile w walce o tytuł Joshua czy Wilder mogliby w pare rund zakonczyc kariere chyba dla wszystkich naszych ciezkich . No moze procz Wacha , bo ma wieksza szczeke niz przeciwnk rekawice.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.