WILFRIED SAUERLAND POWRACA DO BOKSERSKIEGO BIZNESU

Wilfried Sauerland ostatnie lata spędził w RPA, gdzie wypoczywał na zasłużonej emeryturze. Jak jednak podają niemieckie media, legendarny promotor wkrótce ponownie stanie na czele stajni Sauerland Event.

Sauerland założył swoją grupę promotorską w 1980 roku i przez wiele lat prowadził ją z sukcesami, doprowadzając do tytułów mistrza świata takich pięściarzy jak Sven Ottke, Arthur Abraham, Marco Huck czy Nikołaj Wałujew. W ostatnich latach 78-letni promotor jednak odpoczywał, a jego biznes przejęli synowie - Kalle i Nisse. Nie jest natomiast tajemnicą, że pierwszy z nich skupia się obecnie bardziej na pracy w grupie Comosa i organizacji turnieju World Boxing Super Series, zaś drugi wkłada wszystkie siły w rozwój biznesu w Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich. Wszystko to sprawiło, że założyciel grupy "Sauerland Event" ponownie postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

- Wspólnie stworzymy nowy zespół pięściarzy - zapowiedział Wilfried Sauerland.

Pierwszym wyzwaniem dla sędziwego Sauerlanda będzie zatrzymanie w stajni cenionego trenera Ulliego Wegnera, który niedawno obwieścił, że nie zamierza przedłużać swojego kontraktu z grupą. Tymczasem nowy-stary szef stajni chciałby, aby doświadczony szkoleniowiec prolongował umowę o co najmniej kolejny rok. Kolejnym wyzwaniem ma  być uregulowanie kwestii kontraktowych z jedynym obecnie czempionem wywodzącym się ze stajni Sauerlanda, Tyronem Zeuge. Bez względu na wynik jego sobotniej potyczki z Rockym Fieldingiem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-07-2018 23:26:00 
Życzę powodzenia, ale nie wiem czy w tym wieku Sauerland sprosta zadaniu. Na pewno ma ogromne doświadczenie i sukcesy na koncie, więc może się uda. Wielu odnosiło się negatywnie do działalności Sauerlanda, ale ja tej krytyki nie podzielam. Obecnie niemiecki boks widać przeżywa kryzys i potrzebuje zmian. Nie ma ciekawych nazwisk wśród niemieckich pięściarzy. Ja osobiście jestem wielkim fanem Breahmera, ale on już się kończy, a na horyzoncie jedynie Tyron Zeuge, który jest co prawda utalentowanym pięściarzem, ale czy to jest materiał na solidnego mistrza to mam wątpliwości.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 13-07-2018 10:04:36 
Synek pewnie już przećpał połowe budżetu stajni xd
 Autor komentarza: MarkS
Data: 14-07-2018 06:08:37 
Ghostbuster - moim zdaniem Jurgen jest najlepszym bokserem naprawdę niemieckim i tylko problemy poza sportowe Go ograniczyły. On ma ten błysk znakomitego zawodnika. Graciano Rocchigiani też miał podobnie i podobnie tryb życia Go zamęczył.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 14-07-2018 09:56:34 
MarkS

Myślę podobnie. Moim zdaniem Breahmer to ogromny talent, który został zmarnowany.
 Autor komentarza: Olaf
Data: 15-07-2018 10:06:20 
Niech ten starzec na zawsze odsunie łapska od tego sportu. Nie ma drugiego takiego niszczyciela, który by dokonał tylu spustoszeń w tej pięknej dyscyplinie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.