O'SULLIVAN PRZED GOŁOWKINEM Z CANELO - RYWALEM LEMIEUX?

Redakcja, ESPN

2018-07-11

Gary "Spike" O'Sullivan (28-2, 20 KO) nie należy może do tej najmocniejszej grupy w wadze średniej, lecz dzięki widowiskowym walkom ciągle łączony jest z poważnymi nazwiskami. Irlandczyk poprzedzi rewanż Gołowkina z Canelo i wystąpi na ich gali 15 września w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Kibice będą mogli obejrzeć ten wieczór płacąc dodatkową opłatę za przyłącza PPV. Cała rozpiska musi więc być ciekawa. Kto w takim razie mógłby stanąć naprzeciw 34-latka z Cork? Trwają zaawansowane rozmowy z Davidem Lemieux (39-4, 33 KO).

Kanadyjski bombardier już jakiś czas temu wyraził chęć spotkania z O'Sullivanem, zaznaczał jednak, że nie zejdzie już do wagi średniej i chętnie spotka się z nim w jakimś umownym limicie kilogram-dwa powyżej 160 funtów. Być może duża wypłata skusi go raz jeszcze do drakońskiej diety.

- Chcemy zorganizować Gary'emu naprawdę dobrą walkę, a jest na rynku kilka bardzo poważnych nazwisk. Jednym z nich jest właśnie Lemieux - nie ukrywa Eric Gomez, prezes stajni Golden Boy Promotions.

O'Sullivan notuje serię siedmiu kolejnych zwycięstw. Z kolei Lemieux po porażce z Saundersem pokonał pod koniec maja Karima Achoura.