ŁOMACZENKO CHCE WRÓCIĆ PO OPERACJI JUŻ 25 SIERPNIA

Redakcja, @lomachenkovasiliy

2018-07-10

Wasyl Łomaczenko (11-1, 9 KO) miał odpoczywać po operacji i wrócić na ring dopiero pod koniec roku, ale Ukrainiec poinformował na swoim oficjalnym koncie na Instagramie, że między linami zamelduje się już 25 sierpnia.

30-latek przeszedł operację kontuzjowanego barku 30 maja w Los Angeles. I choć od zabiegu minęło nieco ponad pięć tygodni, mistrz WBA w wadze lekkiej jest już najwyraźniej gotowy do powrotu.

- Wracam 25 sierpnia. Jak myślicie, z kim będę walczyć? - napisał w poście zamieszczonym w poniedziałek na portalu społecznościowym.

Do wpisu dołączył krótki klip, na którym widać, jak walczy z cieniem w gymie. Doktor Neal ElAttrache, który operował Łomaczenkę, mówił, że bokser będzie mógł wrócić do treningów dopiero na początku października.

Pierwotny plan zakładał, że Łomaczenko zmierzy się 25 sierpnia w pojedynku unifikacyjnym z mistrzem WBO Raymundo Beltranem (35-7-1, 21 KO), ale w związku z operacją i rehabilitacją Ukraińca Meksykaninowi znaleziono innego rywala. Tego dnia w Phoenix ma on bronić tytułu w starciu z Romanem Andrejewem (21-0, 15 KO).