ROACH DORADZA JOSHUI

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) start kariery i samą karierę jak do tej pory ma wręcz wyśnioną, 21 walk, z czego 20 zakończonych przed czasem i 3 pasy wagi ciężkiej na koncie. Legendarny trener i członek bokserskiej galerii sław widzi jednak elementy do poprawy.

Joshua w najbliższej walce zmierzy się z obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji WBA, Aleksandrem Powietkinem (34-1,24 KO). Walka odbędzie się na stadionie Wembley 22 września.

Freddie Roach w swojej wieloletniej karierze szkoleniowej trenował takie gwiazdy jak Manny Pacquiao, Miguel Cotto czy James Toney, jak ważna jest więc opinia takiej osoby tłumaczyć nie trzeba.

Roach doradził "AJ-owi" aby ten przed walką z Powietkinem zmniejszył liczbę treningów siłowych.

- Myślę, że dźwiga za dużo ciężarów, widziałem, że trochę się męczył w ostatniej walce. Jego bicepsy i klatka są znacznie większe od reszty ciała, myślę, że trochę przesadza z ciężarami. Rozumiem takie postępowanie w przypadku zawodników potrzebujących poprawić siłę podczas walki.

Joshua pokazał w ostatniej walce, że sprostał zadaniu, jakim było przeboksowanie 12 rund z Josephem Parkerem, walka z Powietkinem to będzie jednak nowe wyzwanie.

Komentarz Roacha bez wątpienia będzię rozważany przez team Joshuy, sławny trener zdradził nawet, że Brytyjczyk sam pisał do niego w sprawie porady.

- Przysłał do mnie kiedyś list, w którym było napisane "Jak dobry mogę się stać z Freddiem Roachem?" ale nie mogę na to odpowiedzieć, bo nie kradnę zawodników.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 06-07-2018 17:41:49 
od walki z Kliczko Antek nie zrobił postepu, a moze nawet sie cofnął. Co do walki z Takamem to nie ma co komentować bo walka była do jednej bramki ,a i tak TKO było mocno wątpliwe.
Z Parkerem to widać było po obydwu ,że to było bardzie pykanko i ani jeden ,ani drugi nie chciał szarżować.
Joshua z tej walce bał się ,że przeholuje i kondycyjnie nie wytrzyma ,dlatego walka była toczona w spacerowym tempie.
Parker mimo ze był cała walkę w ruchu ,również zakończył pojedynek nienaruszony.
Jeżeli Powietkin będzie wstanie narzucić mocne tempo i do 7-8 rundy nie da się naruszyć czym mocnym to im bliżej końca tym będzie miał większe szanse.
Mięśnie potrzebują tlenu i blokują dynamikę ,a Antek wydolnościowym tytanem nie jest.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-07-2018 19:53:22 
Roach dał do zrozumienia że Parker nie był takim zagrożeniem jakim będzie Povetkin. Freedy trenuje swoich zawodników na agresywny i ofensywny styl. Joshua takim stylem na topie mógłby się łatwo nadziać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.