GOŁOWKIN: PO WSZYSTKIM POWINNIŚMY PODAĆ SOBIE Z CANELO RĘCE

Nie było co prawda spotkania twarzą w twarz, ale Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) i Giennadij Gołowkin (38-0-1, 34 KO) odpowiadali we wtorek na pytania dziennikarzy podczas konferencji odbywającej się za pośrednictwem przekazu satelitarnego.

- Tournee i promocję raz już zrobiliśmy. [Spotkanie twarzą w twarz] nie było tym razem potrzebne. Ale wkrótce się z nim spotkam - mówił Meksykanin.

"Canelo" przebywał w gymie w Guadalajarze w Meksyku, gdzie towarzyszyli mu podczas konferencji promotor Oscar De La Hoya, trenerzy Eddie i Chepo Reynoso oraz matchmaker Robert Diaz. Gołowkin, jego promotor Tom Loeffler, trener Abel Sanchez i tłumacz znajdowali się z kolei w gymie w Big Bear w Kalifornii.

- Jeśli "Canelo", tak jak zapowiada, podejmie walkę i będzie dążyć do znokautowania Gołowkina, jeśli nie oszuka ponownie kibiców, to sam zostanie znokautowany. Kiedyś już to powiedziałem i teraz to powtarzam - mówił Sanchez, nawiązując do pierwszego, zakończone remisem pojedynku obu pięściarzy.

- Walczyłem po swojemu, zgodnie z planem. Teraz dokonam odpowiednich korekt, żeby wygrać. Ten gość [Sanchez] po prostu lubi sobie pogadać. Szuka wszelkich wymówek, ale 15 września zobaczycie, na co stać "Canelo" Alvareza - odpowiedział meksykański pięściarz.

Alvarez i Gołowkin za sobą nie przepadają, a ich niechęć tylko wzrosła po zamieszaniu wokół pozytywnych wyników kontroli antydopingowych przeprowadzonych u "Canelo" w lutym. Kazach podkreśla, że po wydarzeniach z ostatnich miesięcy traktuje rewanżową potyczkę personalnie, choć jednocześnie zaznaczył, że ma szacunek dla przeciwnika.

- Szanuję każdego zawodnika, każdego sportowca, każdego mistrza, który rywalizuje na tym poziomie. Myślę, że na koniec znajdziemy sposób, by podać sobie ręce, niezależnie od wyniku i od tego, co o sobie nawzajem myśleliśmy przed pojedynkiem. Jak na dwóch mężczyzn przystało, po wszystkim powinniśmy być w stanie podać sobie ręce - stwierdził.

Pojedynek Canelo-Gołowkin odbędzie się 15 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Kazach położy na szali pasy WBC, WBA i IBO w wadze średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 04-07-2018 11:36:29 
Mimo ze szanuje bokserskie umiejętności Canelo to jako sportowiec nie dorasta GGG do pięt.
Śmieszą mnie tu wypowiedzi jakiś pseudo-znawców sportu o tym ze GGG dla hajsu zrobi wszystko i dlatego ustąpił tej rozkapryszonej "gwieździe" meksykańskich faweli ,aby do ringu saulek mógł wejść jako drugi.
Obóz saulka rozdaje karty i GGG ustępuję w takich żałosnych detalach ,jak to że saulek chce się poczuć jak "mistrz" przed walką.
Oby Gołowkin obił tego rudego pajaca...
 Autor komentarza: Klokliklosz
Data: 04-07-2018 12:17:38 
A ja myślę że po wszystkim powinni się przytulić i iść potem razem do łóżka.
 Autor komentarza: LiszTHC
Data: 04-07-2018 13:08:55 
GGG walczy z gościem, który został przyłapany na kokszeniu, dostał remis w przegranej walce oraz nie wnosi do ringu żadnych pasów, bo nie jest mistrzem żadnej federacji. Dlaczego więc Kazach zdecydował się na walkę z nim, oraz wszelkie warunki potrzebne do zorganizowania tej walki, jeśli nie dla pieniędzy? Wiadomo, że boks zawodowy jest po to, żeby każdy sobie dorobił, ale po co Gienia pieprzył wcześniej bzdury o wielkiej unifikacji i prestiżu? Przecież była do zrobienia walka z Saundersem, nawet IBF nie zabrałoby pasa, bo przecież chodziłoby o historyczną unifikację 4 pasów. Nie trzyma się to wszystko kupy, kolego bezstracha.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 04-07-2018 14:08:13 
Za Canelo stoi potężny promotor Golden Boy więc kwestie finansowe maja tu pewnie duże znaczenie.
Druga sprawa ,ja Ty i Tobie podobni hejterzy pisali by o GGG gdyby odmówił rewanżu z Canelo? Tchórzy i podobnie.
Myślę ze ta walka jest bardzo prestiżowa mimo ze Canelo nie wnosi żadnych pasów, więc następny Twój argument upadł.
Ludzie czekają na ten rewanż ,jak na wydarzenie roku. Dlaczego GGG miałby zawieźć (swoich) kibiców?
GGG przegrał? ...to chyba pijany byłeś podczas oglądania. Canelo zawalczył bardzo ładnie i był momentami nieuchwytny dla GGG ,ale to GGG narzucił swój styl walki, szedł do przodu ,a rudy musiał spier***ac.GGG zebrał w tej walce sporo ,ale ani przez moment nie był zagrożony ,a Canelo rzadko wchodził do otwartej wymiany.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-07-2018 14:12:26 
@liszthc
A nie pomyślałeś, że może GGG zależy bardziej na sportowym rewanżu, na honorze?

Nie, prawda, dla niektórych honor to słowo niezrozumiałe...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 04-07-2018 15:15:28 
Ygnaś

Ciekawe, czy gdyby Cynamon nie gwarantował, tak wysokiej gaży, to Kazach myślałby o sportowym rewanżu, czy honorze.
 Autor komentarza: Klokliklosz
Data: 04-07-2018 16:53:41 
Heh GGG i honor phi !
To łgarz, kombinator i krętacz jeszcze większy niż Cynamon.
Tyle mówił o unifikacji 3 pasów a jak Saunders chciał walczyć to sobie wybrał jakiegoś Martyrosjanina.

GGG pod płaszczykiem grzecznego uśmieszku ministranta skrywa swoją rządzę pieniądza i to jest fakt
Tyle tylko że cynamon się z tym nie kryje i mówi otwarcie że tu chodzi o pieniądze i za to nawet lubię Cynamona.

Za to GgG pierdoli, kręci i wije się jak piskorz byle by tylko nie mówić prawdy.
Głwokin jest hipokrytą bo jak Rudy walczył z Khanem to w mediach wbijał szpile cynamonowi że dobiera mniejszych a że on sam jest zawodnikiem wagi średniej potem... Głowokin sam zaczął sobie dobierac zawodników tyle że nie w umownych limitach a na chama brał typów walczących na codzień dwie kategorie wagowe niżej - świnia i hipokryta :)

Cynamon na punkty powinien się po nim przejechać, oby tylko nie wchodził w wymiany jak zapowiadał, bo dostanie KO od Kazacha, któremu trzeba przyznać że ma łeb z granitu, no ale to pewnie tylko było takie gadanie a walka będzie w takim samym staJLu jak poprzednia.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 04-07-2018 19:59:49 
Klokliklosz

Smieszysz mnie....jak miarą mierzysz to ,że GGG jest bez honoru? ...to ze cos tam powiedział aby zdyskredytować swojego przeciwnika ,czy też nie chcial z kimś zawalczyć w tym momencie?
Czy Ty dziecko Neo miałes kiedys rekawice na łapach i dostawałes po mordzie od przeciwnika? ...uciekłbyś tak jak wiekszosc forumowych napinaczy stąd.
Jesli nie rozumiesz zawodowego sport i boksu ,gdzie można mieć różne urazy czy tez słabszy okres ,czy też miesiącami budować formę i taktykę pod konkretnego przeciwnika.
GGG to wielki sportowiec i od 8 lat jest MS ...wiec pisanie o nim przez takiego kanapowego pajaca jak Ty ,ze jest "świnią" ...az boli.
 Autor komentarza: MarkS
Data: 04-07-2018 21:55:58 
Panowie bądźcie sprawiedliwi. Przed 1 walką pisaliście że Canelo to tchórz i nie weźmie walki nigdy. Canelo wziął walkę i pokazaół wg. mnie naprawdę twarde jaja. Walka była na remis a walczył mały dobry zawodnik z większym więc powinien teoretycznie wygrać większy. Zdecydowanego zwycięstwa Goółowkina nie widziałem. Pisaliście że Canelo nie weźmie rewqanżu - wzioł.I co wy na to?. Prawda jest taka że Cynamon wcale się tego "potwora" Gołowkina nie boi i wie że może wygrać jak i przegrać. Poza tym wie bo już przegrałm iż przegrana ze znakomitym zawodnikiem nie przynosi ujmy w rekordzie.
 Autor komentarza: MarkS
Data: 04-07-2018 21:57:39 
Przepraszam za literówki bo jestem trochę "zmęczony".
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 04-07-2018 23:45:53 
ale przeciez ggg powiedzial 45 albo nie walcze a oscar powiedzial ze 42.5% i ani % wiecej, ale jak sie dowiedzial ze ggg jednak oleje ta ogromna kase i pojdzie na walke z saundersem bo juz wszystko zaklepane too oscar dal 45% wiec kto az robi pod siebie za ta kase? jakby sie nei zgodzili to gienek by walczyl z saundersem. Czemu tak sie szarpie gienek? a no wlasnie temu ze rudy byl nakoskowany i w pierwszej walce i pozniej i go zalapali, oszukali go i jeszcze stracil pas miedzy innymi przez te machloje i przeciaganie.
 Autor komentarza: LiszTHC
Data: 05-07-2018 00:36:12 
Autor komentarza: YgnacData: 04-07-2018 14:12:26
"A nie pomyślałeś, że może GGG zależy bardziej na sportowym rewanżu, na honorze?

Nie, prawda, dla niektórych honor to słowo niezrozumiałe..."A nie zastanowiłeś się może.. a nie, prawda, dla niektórych to słowo jest niezrozumiałe. Co za flet. Ten twój cynizm przeszkadza ci logicznie myśleć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.