WILDER: ZA WALKĘ Z JOSHUĄ W ANGLII CHCĘ RÓWNEGO PODZIAŁU ZYSKÓW!

Angielska strona wciąż proponuje Deontayowi Wilderowi (40-0, 39 KO) piętnaście milionów dolarów za walkę 13 kwietnia na sławnym stadionie Wembley w Londynie. Mistrz wagi ciężkiej federacji WBC zmienił jednak swoją optykę i żąda teraz równego podziału zysków z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO). Jeśli pozostanie przy takim zdaniu, kibice chyba mogą zapomnieć o pełnej unifikacji w królewskiej kategorii.

AJ posiada trzy pozostałe tytuły - IBF, WBA i WBO. "Brązowy Bombardier" postanowił chyba pójść śladem Giennadija Gołowkina, który początkowo zgodził się na podział 30/70 za rewanż z Canelo, lecz gdy ten wpadł na kontroli dopingu i walkę trzeba było odłożyć w czasie, gdy wrócił do rozmów, również zażyczył sobie równego podziału, kończąc ostatecznie negocjacje na podziale 42,5%/57,5%. Być może w podobny sposób negocjuje teraz Amerykanin, który na tronie World Boxing Council zasiada od trzech i pół roku, notując siedem skutecznych obron tytułu.

W pewnym momencie Amerykanie zaoferowali Joshui 50 milionów dolarów, pod warunkiem, że pojedynek odbędzie się w USA. Anglicy na to nie przystali i przedstawili kontrofertę - 15 milionów dla Wildera za walkę w Wielkiej Brytanii oraz rewanż w Ameryce.

- Oni od początku nie chcieli tej potyczki. Joshua niezbyt w siebie wierzy, podobnie jak jego drużyna, bo oni również się o niego obawiają. Ich zdaniem Joshua nie jest jeszcze na mnie gotowy i chyba nigdy nie będzie. Robię więc dalej swoje. Teraz moim celem jest poprawienie rekordu na 51-0. Wyczyszczę całą wagę ciężką - zapowiada pogromca Artura Szpilki.

- Kiedy zaoferowaliśmy im 50 milionów dolarów, Joshua wydawał się bardzo podekscytowany. Postawił wszystkich na nogi. Wydawało nam się, że on ma tam bardzo dużo do powiedzenia, jak się jednak okazało, nie ma za bardzo nic do gadania. On nie może robić tego co chce, tylko to, co inni mu każą. Nawet przestał mówić w wywiadach o naszej walce, bo mogłoby się okazać, że on twierdzi co innego, a jego promotorzy i menadżerowie co innego. Sam Joshua bardzo chciał zmierzyć się ze mną za 50 milionów w USA, ale potem stwierdził, że woli zaboksować za mniejsze pieniądze, za to na swoim terenie. Gdy przysłano mi kontrakt, nie było w nim ani daty, ani dokładnej lokalizacji. W przypadku mojej wygranej musiałbym dać mu rewanż, natomiast gdyby to Joshua zwyciężył, sam miał zadecydować, czy dać mi taki rewanż - przyznał Wilder.

DEONTAY WILDER: SERWIS SPECJALNY MISTRZA WBC WAGI CIĘŻKIEJ >>>

- Zaakceptowałem wszystkie przedstawione mi warunki, lecz za każdym zmieniano wtedy reguły gry. Pier...ę więc Hearna i jego nową propozycję dwudziestu milionów za dwie walki. Nasza propozycja walki w USA za pięćdziesiąt milionów wciąż leży na stole. Jeśli oni znów zaoferują nam walkę w Wielkiej Brytanii, podział zysków musi być równy, po pięćdziesiąt procent - stwierdził stanowczo "Brązowy Bombardier", który w zaistniałej sytuacji spotka się prawdopodobnie na jesień z obowiązkowym pretendentem wyznaczonym przez WBC, Dominikiem Breazeale'em (19-1, 17 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 29-06-2018 19:52:17 
Dawno mistrzem HW nie był taki płaczek...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 29-06-2018 19:58:52 
A co z propozycją walki od Fury'ego? Nie została nawet skomentowana? Nikt grubego nie traktuje poważnie, bez pasów jest nikim, póki nie wdrapie się na szczyt, pozostaje mu tylko wspominanie jak to bawił się z Kliczko.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-06-2018 20:29:03 
Tasiemiec tego samego kalibru co opowieść o Lewandowskim i Realu Madryt.

"Moda na hegemona" a w rolach głównych Anthony Joshua i Deontay Wilder.
 Autor komentarza: miroz
Data: 29-06-2018 20:29:45 
irytujący jest ten hearn. ciagle cos gada i obiecuje wszystko kazdemu. aczkolwiek nie zdziwilbym sie gdyby obu stronom pasowalo ze jeszze nie walcza a tylko gadaja swoje dla podkrecenia atmosfery.
Ale walka Wildera z breazelem i AJ z Powietkinem tez nie będą złe. No i jeszcze 1-2 walki i fury będzie w formie żeby też dolączyc do tego grona. Ciekawy tylko czy odwaza się z nim bic...
 Autor komentarza: Krzychu123
Data: 29-06-2018 20:41:36 
Gorzej od mody na sukces... Jednego i drugiego nie da się już słuchać
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 29-06-2018 20:43:56 
Dobitnie właśnie Wilder udowodnił że jemu też na rękę jest odwlekanie walki w czasie. 50/50? Niedoczekanie i Deontay doskonale to rozumie. Jak widać przedłużenie negocjacji w czasie leży po obu stronach i jest to przez oba teamy sytuacja zrozumiała i akceptowana
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-06-2018 20:49:23 
HAHAHAHAHA tyle mam do powiedzenia. Życzę sobie żeby obaj stracili pasy w obronach i żaden z nich nie zarobił na tej rzekomej walce wrzechczasów, ewentualnie żeby kibice odwrócili się dupą i olali tą walkę a Hearn popłynął na tym jak uchodźcy na tratwie.
 Autor komentarza: Daihacu
Data: 29-06-2018 21:11:40 
█ Eddie Hearn rządzi Joshuą bo w niego nie wirzy.Załatwił mu nawet przekupionego sędzie do walki z Parkerem.Prawda jest taka,że Joshua to pantofel bez własnego zdania nawet Eddie zabronił mu udzielania wywiadów haha.Ja wierze Amerykańcom.Joshua zawsze wydawał się pantofelkiem Hearna.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 29-06-2018 21:21:13 
Haha Pantoflem haha Hearna Ha Gimbaza ale jaja #haha i patronat żal.pl
 Autor komentarza: raflo
Data: 29-06-2018 21:53:31 
Trochę zamieszania wynikło z tych długich negocjacji i teraz wydaje się, że nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi.Oczywiście zawsze jak nie wiadomo o co to chodzi o pieniądze.Strona angielska stała się zakladnikiem swojego dorobku i cyferek, ktore można z niego wyciągnąć.Natomiast strona amerykańska chce wydoic pana Herana, który pewnie zdaje sobie sprawę, że AJ nie będzie faworytem tego pojedynku.Widać z opinii publicznych, że Wilderowi puszczają już nerwy bo podobnie jak Joshua chce walczyć.Myślę, że pan Hearn jest sam sobie wimien tej sytuacji bo od początku przeplaca wszystkich zawodników byle ich ściągnąć do UK.Uważam, że Wilder nie powinien dostać za tą walkę więcej niż 8 mln bo taka jest jego wartość
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-06-2018 22:24:13 
Błąd w artykule. Gołowkin dostanie 45%.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 29-06-2018 22:33:17 
Autor komentarza: rafloData: 29-06-2018 21:53:31


Uważam, że Wilder nie powinien dostać za tą walkę więcej niż 8 mln bo taka jest jego wartość


A jak określić wartość pięściarza? Jak ci wyszło, że Wilder jest więcej wart niż 8 mln?
 Autor komentarza: raflo
Data: 29-06-2018 22:52:03 
Ramirez82
Wilder nie jest bardzo polarny w stanach, nie może wypełnić nawet hali w Alabamie,jego oglądalność jest słaba, zarabia po milionie za walkę,najlepszą wypłatę dostał za Ortiza 3-4? niepamiętam .Posiada koronę WBC a Anglik ma aż trzy tytuły i generuje olbrzymie zyski z oglądalności, zarabia 8 razy więcej.Więc myślę,że nie jest wart więcej niż 8 mln tak realnie patrząc.Walka z Joshua to najwieksza jaka jest obecnie do zrobienia w Heavyweight division i stąd chcą wycisnąć na niej ile się da
 Autor komentarza: raflo
Data: 29-06-2018 22:52:31 
Ramirez82
Wilder nie jest bardzo polarny w stanach, nie może wypełnić nawet hali w Alabamie,jego oglądalność jest słaba, zarabia po milionie za walkę,najlepszą wypłatę dostał za Ortiza 3-4? niepamiętam .Posiada koronę WBC a Anglik ma aż trzy tytuły i generuje olbrzymie zyski z oglądalności, zarabia 8 razy więcej.Więc myślę,że nie jest wart więcej niż 8 mln tak realnie patrząc.Walka z Joshua to najwieksza jaka jest obecnie do zrobienia w Heavyweight division i stąd chcą wycisnąć na niej ile się da
 Autor komentarza: LiszTHC
Data: 29-06-2018 22:56:19 
Dajhajsu
"Prawda jest taka,że Joshua to pantofel bez własnego zdania nawet Eddie zabronił mu udzielania wywiadów haha."Prawda jest taka, że Joshua jest tak popularny, że za walki z kimkolwiek dostaje 10x wypłaty Widlera. Polityczna poprawnosć Hearna i Joshuy nie wychodzi im na złe, a Wilder skomle w wywiadach i portalach społecznościowych, bo zależy mu na wypłacie.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 29-06-2018 23:32:20 
raflo

Bez urazy, ale ta Twoja wycena wartości Wildera, jest tyle warta, co te Twoje "niepamiętam". Dlaczego w ogóle 8 milionów, a nie 7,5, albo 7, albo 8,05?

Co do artykułu, to z Wildera wychodzi frustracja i ja mu się nie dziwię. Nastawił się na tą walkę. Zgodził się na stawkę, oraz lokalizację i został wykiwany.
 Autor komentarza: Krzychu123
Data: 29-06-2018 23:33:56 
Dokładnie, Hearn przeczeka szczekanie Wildera ile to on by nie chciał, i w następnym roku za 10mln się zgodzi z pocałowanie ma ręki póki jeszcze będzie mieć pas.
 Autor komentarza: magic19
Data: 30-06-2018 00:25:07 
trashtalk

"Co do artykułu, to z Wildera wychodzi frustracja i ja mu się nie dziwię. Nastawił się na tą walkę. Zgodził się na stawkę, oraz lokalizację i został wykiwany."

Jezu chłopaku lubię cie i czesto widuje cie tutaj ale nie wypisuj takich farmazonow, ze ktos zostal wykiwany :) tym bardziej Wilder, ktory dostaje na tacy kase :) przeciez jego promotor moze zorganizowac taka walke w US i pewnie AJ przyjedzie na grzbiecie Eadiego do stanow zeby zarobic :) ale wiadome jest to ze oni krzycza o milionach nie bo je maja i sa w stanie taka walke zorganizowac zeby obie strony sie oblowily tylko krzycza zeby dostac podwyzke od Hearna :) tyle juz sie boksem interesujesz ze powinienesz to zrozumiec zeby nie wypisywac takich kocopolow :) ... ale teat podtrzymany i karuzela sie kreci :) i dlatego z miesiaca na miesiac wiecej jest waeta ;)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-06-2018 01:34:24 
Gdyby Denotaj miał jeszcze pas the ring, lub pokonanego Fury'ego, można by podsykutować o wyrówanych gażach. Ale Wilder to 1-2 mln za walkę, 40 pojedynków i tylko dwa skalpy (Stiverne, Ortiz) wiec przy Joshule wygląda jak ubogi krewny..


Wilder realnie powinien dostać tyle samo ile Parker, koniec kropka..
 Autor komentarza: owocelesne1l
Data: 30-06-2018 02:20:36 
śmieszne jest gadanie,że Wilder się boi Joshuy.Ogólnie nie zauważyłem tego żeby Wilder kiedykolwiek się kogś bał.
 Autor komentarza: owocelesne1l
Data: 30-06-2018 02:34:27 
Gadane jest ten się tego boi,a ten się tego boi... Moim zdaniem bokserzy na tym poziomie wierzą w siebie tak bardzo,że się nie boją ze sobą walczyć. Promotorzy motają i z ludzi głupków robią.
 Autor komentarza: owocelesne1l
Data: 30-06-2018 02:42:00 
Największym problemem w boksie w kwestii kibicowskiej jest ocenianie bokserów pod kontem poczynań ich promotorów.
 Autor komentarza: owocelesne1l
Data: 30-06-2018 03:07:41 
Walka Wildera z Joshuą nie istnieje. Istnieje tylko walka Hearna z loui Bellą.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 30-06-2018 03:58:04 
Wilder mógł miec 25 mln u siebie walcząć z Joshuą w USA , wiec Hearn niech sie nie kompromituje , że da mu 15 baniek tylko gdzie zawalczy na wyjeździe. Dalej się boją Dzikusa. Wilder niech ich pierdoli i da walke z Furym zarobia więcej bo USA lubi takich wariatów . Fury zrobi show tam na konerencjach i zarobią tez dużo kasy i łatwa walka dla Wildera.
 Autor komentarza: gluton
Data: 30-06-2018 10:59:01 
Oj on jest największym partaczem w historii HW.Nie było mistrza, ktory tk kręci i kombinuje .Jego rywale żenada.Wiadomo było że tego nie weźmie.
AJ niestety jest w sprawie tej walki nie bez winy.
Liczę na to że któryś z nich padnie.Oby on z Breazealem.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 30-06-2018 20:46:11 
magic19

cisniesz z trashtalkiem ,a sam wypowiadasz sie jak dzieciak co nie ma o niczym zielonego pojęcia.
w pewnym sensie został wykiwany gdyz zapewne byli umówieni na unifikacje.
Mi jako kibicowi boksu zalezy na a tym ,aby ta walka odbyła sie jak najszybciej.
i gdzieś to mam kto ile zarobi...
 Autor komentarza: magic19
Data: 30-06-2018 21:22:02 
BezStraha

Nie miałem w zamysle cisnac z trashtalkiem bo zawsze pisze do rzeczy ... ale takie sa realia dzisiejszego boksu zreszta od X lat, ze niestety kasa jest priorytetowym czynnikiem i nie ma co sie dziwic, ze Eddie Hearn chce podpompowac troche te walke zeby nabrala jeszcze wiekszej wartosci jesli chodzi o kase. Wiadomo, ze kazdy kibic zyczylby sobie jej jak najszybciej ale nie przesadzajmy nie czekamy na nia latami :) i pewnie nie bedziemy na nia czekac jak na walke Manny'ego z Floydem :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.