SANCHEZ: GOŁOWKINOWI NIE ZALEŻAŁO NA PIENIĄDZACH

Redakcja, ESPN Deportes

2018-06-22

Szkoleniowiec Giennadija Gołowkina (38-0-1, 34 KO) jest dumny, że Kazach nie poszedł na zbyt duże ustępstwa w negocjacjach w sprawie walki z Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO).

- Gołowkina powiedział, że nie będzie walczyć, jeśli nie otrzyma 45%. Miał już na 25 sierpnia w hali The Forum zaklepany pojedynek z Billym Joe Saundersem . Obóz "Canelo" wyznaczył mu deadline, kiedy Gołowkin był na mistrzostwach świata w Rosji. Cieszy mnie to, że człowiek z charakterem i zasadami osiągnął to, co chciał - mówi Abel Sanchez.

- Giennadijowi nie zależało na pieniądzach, czego dowodzi to, że miał już umówiony pojedynek z Saundersem. Gołowkin chciał po prostu, aby okazano mu szacunek po tym wszystkim, co się stało, po obelgach, po całej tej historii z clenbuterolem. To była zniewaga dla Gołowkina i całego boksu - dodaje.

Rewanż Canelo-Gołowkin odbędzie się 15 września w Las Vegas. Główna część przygotowań Kazacha ma ruszyć w lipcu. Sancheza nie będzie przy nim przez kilka dni, ponieważ 21 lipca w Moskwie stanie w narożniku Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) w walce z Aleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO). Trener zapewnia jednak, że jego krótka absencja na obozie Gołowkina nie będzie stanowić problemu.