PARKER: JOSHUA NIE BIŁ NAJMOCNIEJ Z MOICH RYWALI

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) słynie z bardzo mocnego ciosu, ale zdaniem Josepha Parkera (24-1, 18 KO) czempion federacji WBA, IBF oraz WBO w wadze ciężkiej wcale nie bił najmocniej ze wszystkich jego rywali.

Przypomnijmy, że do starcia Joshua vs Parker doszło 31 marca na Principality Stadium w Cardiff i po dwunastu rundach sędziowie jednogłośnie wskazali na wygraną Brytyjczyka.

- Przez dwanaście rund walki on tak naprawdę nie złapał mnie żadnym mocnym uderzeniem, więc nie mogę rzetelnie ocenić siły jego ciosu, natomiast na pewno przyjmowałem już od innych pięściarzy mocniejsze trafienia - stwierdził Parker.

Nowozelandczyk dodał ponadto, że tuż po pojedynku czuł się usatysfakcjonowany swoim występem, jednak po raz drugi z Joshuą zawalczyłby na pewno nieco inaczej.

- Bycie częścią tak wspaniałego wydarzenia było wspaniałym doświadczeniem. Wchodząc do ringu byłem podekscytowany i pewny siebie. Tuż po pojedynku pomyślałem sobie, że wszystko poszło dobrze, jednak potem, gdy obejrzałem walkę na chłodno, stwierdziłem, że jest mnóstwo rzeczy do poprawienia - powiedział Parker.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 21-06-2018 22:48:54 
No cóż , ani jeden ani drugi nie trafił czysto prawą .
Parker będzie mistrzem świata , tylko on może pokonać Joshue nie biorąc pod uwagę Wildera , mam nadzieje że dojdzie do : Joshua vs Parker 2 .
 Autor komentarza: danhief978
Data: 21-06-2018 22:55:02 
Parker jest idealnym wzorem na to jak nie dać się znokautować przez Joshue. Teraz pozostało tylko znaleźć rozwiązanie jak go pokonać :)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 21-06-2018 23:15:26 
To, że Parker wyszedł bez szwanku, w konfrontacji z AJ, nie wynika w dużym stopniu, z jego postawy, tylko z tego, jak zawalczył AJ. Antek chciał pokazać w końcu dojrzały boks, bez napalania się, umiejętnie korzystał z przewagi w warunkach fizycznych. Do tego chciał udowodnić malkontentom, że z jego kondycją jest wszystko ok. Nie forsował tempa, tak jak zawsze i wyszło cacy. Wątpię, żeby miał do Jozka większy respekt, jak do Wladka. Gdyby chciał, to poszarżowałby z nim kilka razy i realnie sprawdził jego odporność.

Wbrew obiegowej opinii, po walce z Parkerem, Josh zyskał w moich oczach i uspokoił obawy. Wcześniej bałem się o jego "gorąca glowe",że może zostać kiedyś, za to ukarany. Teraz wiem, że jest kompletnym pięściarzem i jest gotowy na dominację. Oczywiście To nie znaczy, że nie może przegrać z Wilderem, czy Furym (o ile ten dojdzie do optymalnej formy), bo może.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 22-06-2018 08:48:35 
przeslizgac sie kadzy potrafi+male zdecydowanie i ciag na ko przez aj
jednak sadze ze w takiej walce inifikcyjnej, wielkiej aj powinien isc po ko a rundy robic z innymi
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 22-06-2018 13:05:04 
AJ w walce z Parkierem pokazał więcej sweet science a mniej brawlu. Ja bym nie powiedział, że Joshua jest taki kompletny bo technicznym profesorem jak Usyk czy Łomaczenko to on nie będzie. W porównaniu do nich to taki przeciętny magister. Ale nadrabia to gabarytami, mentalnością i siłą w zasadzie w każdej gorszej sferze jest przynajmniej średni (kondycja, szczęka)[email protected] na dziś Joshuę poza Wilderem może pokonać Fury w top formie jakieś tam szanse miałby Ortiz i w niedalekiej przyszłości Dubois.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 22-06-2018 13:24:42 
Granitechin

Ale tutaj nie chodzi o to, że AJ jest super technikiem, jak Usyk, czy Łoma. Nie jest i nigdy nie będzie. Jest za to kompletnym pięściarzem. W mniejszym lub większym stopniu potrafi wszystko. Do tego jest silny fizycznie, ma mocny cios, opanowanie, odpowiedni charakter, serce do walki, jest poukładany, dobrze znosi ogromną presję i oczekiwania. Z dzisiejszej czołówki HW, jest najbardziej kompletnym pięściarzem, patrząc na całokształt.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 22-06-2018 13:36:25 
@trashtalk No tutaj pełna zgoda. Jak byś typował przebieg Fury w formie vs Joshua?
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 22-06-2018 14:00:32 
Granitechin

Myślę, że byłaby to piekielnie ciężka walka dla AJ. Fury z walki z Kliczko, to olbrzym, świetnie poruszający się na nogach, szybki, dobrze czujący dystans, kapitalnie wykorzystujący swoje warunki fizyczne, bardzo dobry lewy prosty, zmieniający pozycję, bardzo dobrze zdyscyplinowany taktycznie. Jest również bardzo inteligentny w ringu i w nosi odrobinę szaleństwa, co potrafi trochę zdeprymować.

Bardzo ciężko jest walczyć z takim kimś. Wg mnie, Antek musiałby postawić na szybkość i zawalczyć w swoim old schoolowym stylu. Zmieniać tempo walki, ciągle naciskać. Kosztowałoby go to dużo sił, ale walczyć tak, jak ostatnio z Parkerem nic by mu nie dało, bo Tyson z uwagi na swoje gabaryty i skilla, prawdopodobnie wyboksowałby go. Dla mnie taka walka, to byłoby 50 na 50. Niestety na dzień dzisiejszy Fury jest daleko od optymalnej formy i Antek by go zjadł.

Tak apropos, to patrząc na style, to Wilder miałby odrobinę większe szanse z Furym, niż Josh.
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 22-06-2018 15:18:38 
Granitechin Kim jest Dubois żeby można było powiedzieć że w ogóle kiedyś będzie w czołówce , narazie wiemy tylko że jest wielki , powolny i silny . Gdyby nie Warren to nikt by nie wiedział kto to Dubois.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.