CHISORA: PODOBNO JOSHUA SPOTKA SIĘ Z WILDEREM W PAŹDZIERNIKU

Redakcja, World Boxing News

2018-06-21

W poniedziałkowy wieczór Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), wysłał z lekkim opóźnieniem gotowy do podpisania kontrakt ekipie Deontaya Wildera (40-0, 39 KO). Kiedy możemy spodziewać się pełnej unifikacji w królewskiej kategorii?

Nad Joshuą, mistrzem IBF, WBA i WBO, wisi obowiązkowa obrona z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Wilder - champion według WBC, powinien jak najszybciej złożyć podpis, bo inaczej w wyścigu do starcia z AJ-em może wyprzedzić go właśnie Rosjanin. Ale będący blisko tego zamieszania Dereck Chisora (28-8, 20 KO) zdradził, że prawdopodobnie w październiku poznamy nowego lidera wagi ciężkiej i posiadacza wszystkich czterech pasów.

- To będzie starcie dwóch głodnych sukcesów atletów. Wygra ten, który pierwszy mocno trafi, bo obaj biją bardzo mocno. Jeśli Joshua wybierze starcie z Powietkinem, załatwi go do końca trzeciej rundy, ale z tego co słyszę, on w październiku raczej skrzyżuje rękawice z Wilderem - zdradził Chisora, w przeszłości mistrz Europy, który 28 lipca spotka się w Londynie z przedostatnim rywalem Joshuy, Carlosem Takamem (35-4-1, 27 KO).