SAUNDERS KONTRA DeGALE W WADZE SUPER ŚREDNIEJ?

Redakcja, boxingnewsonline.net

2018-06-21

Mistrz WBO w wadze średniej Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO) może się zmierzyć w kolejnym pojedynku z czempionem IBF w dywizji super średniej Jamesem DeGale'em (24-2-1, 14 KO). Obaj pięściarze reprezentowali Wielką Brytanię podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Saunders miał ostatnio boksować z Martinem Murrayem, ale dwukrotnie wycofał się z walk z tym zawodnikiem z powodu kontuzji. Do powrotu na ring ma być gotowy we wrześniu.

Walka z DeGale'em oznaczałaby dla Saundersa przenosiny o jedną kategorię wagową w górę. Nie powinno to być problemem, zważywszy na fakt, że Saunders ma tendencję do tycia między kolejnymi występami.

- Musiałby pójść w górę, rywal miałby więc przewagę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. W weekend usiądziemy z Billym i porozmawiamy - stwierdził promotor Frank Warren.

Podczas igrzysk w Pekinie DeGale sięgnął po złoty medal w wadze średniej. Saunders rywalizował w kategorii półśredniej i odpadł w drugiej rundzie, ulegając na punkty Kubańczykowi Carlosowi Banteux, późniejszemu srebrnemu medaliście.