SAUNDERS KONTRA DeGALE W WADZE SUPER ŚREDNIEJ?

Mistrz WBO w wadze średniej Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO) może się zmierzyć w kolejnym pojedynku z czempionem IBF w dywizji super średniej Jamesem DeGale'em (24-2-1, 14 KO). Obaj pięściarze reprezentowali Wielką Brytanię podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Saunders miał ostatnio boksować z Martinem Murrayem, ale dwukrotnie wycofał się z walk z tym zawodnikiem z powodu kontuzji. Do powrotu na ring ma być gotowy we wrześniu.

Walka z DeGale'em oznaczałaby dla Saundersa przenosiny o jedną kategorię wagową w górę. Nie powinno to być problemem, zważywszy na fakt, że Saunders ma tendencję do tycia między kolejnymi występami.

- Musiałby pójść w górę, rywal miałby więc przewagę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. W weekend usiądziemy z Billym i porozmawiamy - stwierdził promotor Frank Warren.

Podczas igrzysk w Pekinie DeGale sięgnął po złoty medal w wadze średniej. Saunders rywalizował w kategorii półśredniej i odpadł w drugiej rundzie, ulegając na punkty Kubańczykowi Carlosowi Banteux, późniejszemu srebrnemu medaliście.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 21-06-2018 11:35:12 
Mega ciekawe starcie ale wolałbym żeby BJS został w średniej i dał walkę zwycięzcy GGG-Canelo. Brytyjczyk w formie będzie wyzwaniem dla każdego
 Autor komentarza: MicCal
Data: 21-06-2018 19:09:00 
Ja bym wolał, żeby on w ogóle dał komuś walkę, bo gość kisi pas, a walczy raz na ruski rok, odwołując po drodze walki. Ile on już tych walk ostatnio odwołał? Chyba tylko z Lemieux poszło bez większych przeszkód, a Murraya już drugi raz zrobił w konia.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 21-06-2018 22:37:42 
Ja bym bardzo chętnie obejrzał walkę BJS z Jamesem DeGale. Bardzo ciekawe starcie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.