DE LA HOYA: GOŁOWKIN OBUDZIŁ ŚPIĄCEGO OLBRZYMA

Redakcja, Yahoo! Sports

2018-06-20

Oscar De La Hoya twierdzi, że Giennadij Gołowkin (38-0-1, 34 KO) "obudził śpiącego olbrzymia" i poważnie naraził się Saulowi Alvarezowi (49-1-2, 34 KO).

Po tym, jak w organizmie Alvareza wykryto zabroniony clenbuterol, Gołowkin otwarcie zarzucił Meksykaninowi, że jest oszustem.

- "Canelo" jest wkurzony. Wścieka się na Gołowkina. To prawdziwa złość, przypomina mi to moje relacje z Fernando Vargasem. Szykuje się naprawdę intensywna walka - oznajmił De La Hoya, szef promującej Alvareza stajni Golden Boy Promotions.

- Za pierwszym razem "Canelo" zaboksował mądrze. Ale wiemy, jacy są meksykańscy kibice. Chcą, żeby ich zawodnik stał naprzeciw rywala i walczył niczym Julio Cesar Chavez. Powiem wam jedno - Gołowkin obudził śpiącego olbrzyma. Tak jak zrobili to Niemcy w meczu z Meksykiem na mistrzostwach świata. Ta wygrana spowodowała w Meksyku małe trzęsienie ziemi. Wyobraźcie sobie, jak szczęśliwi byli ludzie z powodu tego zwycięstwa. I myślę, że dokładnie to samo dostaną we wrześniu. Naprawdę wierzę, że Gołokin obudził śpiącego olbrzyma. To będzie kapitalna walka - dodał.

Kazach i Meksykanin skrzyżują rękawice 15 września w Las Vegas.