CECILIA BRAEKHUS 'UWOLNI' EWĘ OD WALKI Z SAGAJDAKOWSKAJĄ

Uznawana powszechnie za najlepszą pięściarkę świata bez podziału na kategorie Cecilia Braekhus (33-0, 9 KO) w kolejnym starcie spotka się z Inną Sagajdakowskają (7-0, 3 KO).

Pojedynek ten odbędzie się 21 lipca w Moskwie jako część gali Gasijew vs Usyk. Rosjanka jest posiadaczką pasa WBC w wersji tymczasowej w wadze junior średniej. Pełnoprawną mistrzynią jest... nasza Ewa Piątkowska. Obie panie były teoretycznie na siebie skazane, ale Sagajdakowskaja zbije do półśredniej na spotkanie z Norweżką.

- Boksowałam w Niemczech, Norwegii, Ameryce, teraz więc pora na Rosję. To nie będzie jednak łatwa walka - mówi Braekhus.

Przypomnijmy, że walka Gasijewa z Usykiem nie tylko wyłoni zwycięzcę turnieju WBSS, ale również jednego mistrza świata kategorii junior ciężkiej z czterema pasami na koncie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BEREAL666
Data: 19-06-2018 01:02:47 
Zawsze bylem ciekaw, czy przecietny koles dalby rade w ulicznej walce takiej cecili ? Czy musialby to byc jakis zawodowy bokser lub mieszanych sztuk walk zawodnik, i to np duzo ciezszy od niej ? Czy koles amatorsko cwiczacy to i owo na sparingach silny od silki biegajacy spokojnie po 10km dalby sobie z taka rade niby najlepsza kobieta na swiecie? jakie jest wasze zdanie, moze ktos mial okazje sparowac z kobieta w swoim zyciu WLasciwie kobieta to praktycznie taki sam przeciwnik jak kobieta tez umieja chodzic na nogach zadawac szybkie ciosy z tym ze moze nie maja one takiej sily i tutaj nasza przewaga Czy balibyscie sie np wyskoczyc na zywo do takiej babki na ulicy ? Taka dywagacja mnie naszla przed snem :)
 Autor komentarza: xionc
Data: 19-06-2018 02:04:42 
Moim zdaniem cywil nie pokona zawodowego boksera w walce na piesci niezaleznie od plci. Moze w zwarciu, gdzie by te piesci byly wylaczone, wtedy juz brutalna sila decyduje...
 Autor komentarza: Gazun
Data: 19-06-2018 05:33:19 
Byłem świadkiem jak Po dyskotece dwóch +- 25 latków chamsko traktowało dziewczynę (prawdopodobnie zwykli przeciętni którzy nic nie trenują) na ich nieszczęście trafili na amatorską vice mistrzyni polski w boksie i poradziła sobie z dwoma na raz :D ubaw po pachy i może nie odpowiada to w 100% na twoje pytanie ale sytuacja zbliżona
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 19-06-2018 06:27:46 
Jak umiesz komuś jebnąć to po prostu umiesz, nie ważne czy kobieta.
Ja nie raz widziałem laski, które pięknym technicznym sierpem zdejmowały typów większych od 20-30 kg od siebie.
 Autor komentarza: fext
Data: 19-06-2018 12:14:57 
Wszystko zależy od okoliczności i terenu starcia. Ja jestem takim kolesiem, amatorsko trenującym to i owo i bez problemu przebiegającym 10 kilometrów, do tego ważę z 95 kilo. Ponieważ miałem też do czynienia z zawodowymi bokserami (mężczyznami), walczącymi w kategoriach 60-66 kilo, to mogę śmiało powiedzieć, że od takiej Cecylii, która "chodzi" w 66 a na co dzień waży pewnie z 75 dostałbym łomot, tak jak dostawałem od tamtych bokserów (walka czysto bokserska, bez kopnięć i parterów).

Chyba że zanim rozwaliłaby mi nos/gębę na tyle, że by mi się odechciało albo zwyczajnie nie sprzedała mi KO zdołałbym skosić ją low-kickami i innymi kopnięciami albo wejść "w zwarcie", gdzie zwyciężyłbym prymitywną siłą fizyczną. W bokserskiej walce sportowej nie miałbym z nią szans, nawet z taką przewagą wagi, siły i warunków.
 Autor komentarza: pigwus
Data: 19-06-2018 14:17:49 
Panowie - średni amator rozwala taką mistrzynię.
Ewa Piątkowska sparuje z chłopakami z lżejszych wag i ją oszczędzają by jej krzywdy nie zrobić.
 Autor komentarza: Olaf
Data: 20-06-2018 19:14:05 
Była już walka mistrzyni świata z mężczyzną - przeciętniakiem z ledwo dodatnim bilansem i nie wyglądało to dobrze. Mistrzyni nie miała siły.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.