HEARN: WALKA JOSHUA-WILDER PRZESUNIĘTA PRZEZ CANELO-GGG

Redakcja, iFL TV

2018-06-17

Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) przyznał, że zakontraktowanie rewanżu Canelo-Gołowkin sprawiło, że walka jego zawodnika z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) odbędzie się w późniejszym terminie.

Jeszcze niedawno mówiło się, że Anglik i Amerykanin zmierzą się we wrześniu, ale właśnie w tym miesiącu, konkretnie 15 września, dojdzie do hitowego starcia Meksykanina z Kazachem.

- Ogłoszono walkę Canelo-Gołowkin, do której zostało już tylko 10 czy 11 tygodni. Ponieważ negocjacje trwały tak długo, wrzesień u nas wypada. Ten termin nie pasuje teraz amerykańskiej telewizji - powiedział Eddie Hearn, szef promującej Joshuę stajni Matchroom Boxing.

Terminy, jakie w tej chwili wchodzą w grę, to przede wszystkim październik, listopad i luty.

- Do walki z Wilderem na sto procent dojdzie. Będziecie musieli na nią czekać góra siedem bądź osiem tygodni, ale miejmy nadzieję, że tylko trzy czy cztery. Jestem niemal pewien, że kontrakty uda się podpisać - oznajmił Hearn.

Wciąż jest jednak szansa, że zobaczymy Joshuę w akcji już we wrześniu. Jeśli potyczka z Wilderem zostanie zakontraktowana na późniejszym termin, we wrześniu Anglik może zaboksować z obowiązkowym pretendentem WBA Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO).