RING TELEGRAM (15 CZERWCA 2018)

Od wczoraj sportem numer jeden jest oczywiście piłka nożna. Ale nie zapominamy o Was. W telegraficznym skrócie prezentujemy Wam informacje ze świata boksu.

W wieku 75 lat zmarł znany arbiter Chuck Giampa. Jeden z najlepszych sędziów prowadził bądź punktował tak znane walki jak Sugar Ray Leonard vs Don Lalonde, Julio Cesar Chavez vs Meldrick Taylor I, Evander Holyfield vs "Buster" Douglas, Riddick Bowe vs Holyfield I, George Foreman vs Michael Moorer, Oscar De La Hoya vs Pernell Whitaker, Lennox Lewis vs Holyfield II, Marco Antonio Barrera vs Erik Morales II czy Floyd Mayweather vs De La Hoya. Łącznie sędziował aż 135 walk o mistrzostwo świata bądź starć w ostatecznych eliminatorach.

Jeśli rzeczywiście do starcia Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) ma dojść na przełomie października i listopada, pojedynek odbędzie się prawdopodobnie znów na obiekcie Principality Stadium w Walii. Eddie Hearn chciał stadionu Wembley, ale w tych miesiącach będzie on zajęty. Inną opcją jest luty i wtedy rzeczywiście sławny obiekt w stolicy wchodziłby w grę.

David Benavidez (20-0, 17 KO) przyjął od Boba Aruma250 tysięcy dolarów za podpis na kontrakcie z grupą Top Rank, kiedy jednak były i - jak się okazało wciąż aktualny promotor Sampson Lewkowicz stwierdził, że ma ważny kontrakt z mistrzem WBC kategorii super średniej do 2021 roku, David grzecznie oddał ćwierć miliona Arumowi i będzie kontynuował starty pod banderą stajni Sampson Boxing.

Yves Ngabu (19-0, 14 KO) do drugiej obrony tytułu mistrza Europy kategorii cruiser podejdzie we wrześniu. Jego obowiązkowym pretendentem będzie Noel Gevor (23-1, 10 KO), który będzie teraz występować jako Noel Mikaeljan.

Z kolei Agit Kabayel (18-0, 13 KO) po raz trzeci będzie bronić pasa EBU w wadze ciężkiej. Challengerem do tytułu mistrza Europy wszechwag będzie Aleksander Dimitrenko (41-3, 26 KO). Przetarg na organizację pojedynku miał odbyć się wczoraj, ale obie strony dostały czas do 29 czerwca. Jeśli do tego dnia nadal nie dojdą do porozumienia, przetarg będzie już nieuchronny.

- Walka Joshuy z Wilderem musi się odbyć i czym szybciej dojdzie do skutku, tym lepiej dla boksu. Ale z drugiej strony czas będzie płynął na korzyść Joshuy. Wilder młodszy nie będzie, a Joshua nabiera z każdym kolejnym startem tak potrzebne mu doświadczenie. Dla Wildera byłoby więc najlepiej, by ten pojedynek zakontraktowano już teraz - uważa królujący w wadze ciężkiej przez dekadę, emerytowany już Władimir Kliczko (64-5, 53 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.