HORN: WALKA Z CRAWFORDEM BĘDZIE WIĘKSZA NIŻ Z PACQUIAO

Rafał Olszewski, boxingnews24

2018-06-08

Jeff Horn (18-0-1, 12 KO), który już nocy z soboty na niedzielę wejdzie do ringu bronić pasa WBO wagi półśredniej przeciwko Terence'owi Crawfordowi (32-0, 23 KO), zdecydowanie nie będzie faworytem w tej walce. Kurs na niego u jednego z bukmacherów wynosi bowiem aż 6.00 przy 1.11 obok nazwiska Amerykanina.

Horn w lipcu zeszłego roku pokonał filipińskiego mistrza, Manny-ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) sprawiając tym samym jedną z największych bokserskich niespodzianek 2017 roku. W oczach wielu kibiców, jak i ekspertów nie wygrał tej walki, sam uważa jednak, że za fakt pokonania "Pacmana" należy mu się szacunek. Eksperci uważają, iż Horn z Crawfordem zaboksuje podobnie jak z Pacquiao tzn. głównie będzie starał się wykorzystać swoją przewagę rozmiaru a dodatkowo doświadczenie w wadze półśredniej, którego "Bud" nie posiada.

- To będzie ogromna walka, ta z Pacquiao też taka była, ale teraz jest nawet większa. Będę się bił ze zunifikowanym mistrzem, kończy mi się kontrakt z Top Rank więc będę mógł go renegocjować, wygrana w takim pojedynku otworzy mi mnóstwo drzwi do dalszej kariery - powiedział Australijczyk

Nietrudno zauważyć, dlaczego walka z Crawfordem będzie dla Horna większa niż z Pacquiao. W przeciwieństwie do Filipińczyka, Crawford jest ciągle na topie swojej formy, i żadne obowiązki poza boksem nie dekoncetrują go przed walką (jak kariera polityczna w przypadku Manny-ego). Crawford może skupić się tylko na boksie, co powoduje hipotetyczną wygraną z nim jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w MGM Grand, Las Vegas. Transmisję w Polsce przeprowadzi telewizja Polsat Sport Fight.