JUTRO OGŁOSZĄ WALKĘ WHYTE'A Z ORTIZEM W ELIMINATORZE WBC?

Redakcja, ESPN

2018-06-06

Na jutro Eddie Hearn i Dillian Whyte (23-1, 17 KO) zwołali konferencję prasową, podczas której ma paść nazwisko przeciwnika dla Anglika. Są już jednak pewne przecieki.

Whyte został wyznaczony do starcia z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO) w eliminatorze do tronu IBF, jednak pieniądze miały być dzielone w stosunku 75/25 na korzyść Bułgara. Inną opcją na finiszu okazał się Joseph Parker (24-01, 18 KO), ale wydaje się, że jutro na konferencji padnie inne nazwisko. Według przecieków jakie krążą od kilku godzin, najbliższym przeciwnikiem "Łajdaka" z Brixton będzie groźny Luis Ortiz (28-1, 24 KO)!

Kubańczyk na początku marca przegrał walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. W dziesiątej rundzie poskromił go Deontay Wilder (40-0, 39 KO), choć champion sam w pewnym momencie był w olbrzymich tarapatach. "King Kong" chce rewanżu i szybko może go dostać, bowiem w stawce jego starcia z Whyte'em ma być status oficjalnego pretendenta do tronu World Boxing Council. Jeśli jutro potwierdzą się dzisiejsze informacje, Whyte i Ortiz staną naprzeciw siebie w eliminatorze WBC 28 lipca w jednym z angielskich miast.