OKOLIE: ZNOKAUTUJĘ WATKINSA - OBAJ W LIMICIE (WIDEO)

Redakcja, Sky Sports

2018-06-05

- W tym wypadku nie ma pytania czy, tylko kiedy go znokautuję? Bo nokaut jest pewny - zapowiada Lawrence Okolie (8-0, 6 KO) przed jutrzejszym starciem z Luke'em Watkinsem (13-0, 9 KO) o pas Wspólnoty Brytyjskiej. Dziś obaj pięściarze osiągnęli wymagany limit kategorii junior ciężkiej (90,7kg).

Obaj wnieśli na skalę tyle samo - 89,9 kg. Dla olimpijczyka z Rio, który w pierwszej walce turnieju odprawił naszego Igora Jakubowskiego, będzie to prawdopodobnie najtrudniejszy test w zawodowej karierze, choć cztery miesiące wcześniej pewnie wypunktował innego prospekta, Isaaca Chamberlaina.

Watkins na początku roku przebywał w Warszawie. Był sparingpartnerem naszych dwóch byłych mistrzów świata - Krzysztofa Głowackiego i Krzysztofa Włodarczyka.

- Watkins wniesie do ringu umiejętności i wielkie serce do walki, ale i tak zakończę ten pojedynek przed czasem. Jestem o tym przekonany w stu procentach. Pokonam mistrza i odbiorę mu pas. Z każdym kolejnym obozem robię postępy. Jeśli Watkins da z siebie wszystko, walka potrwa najwyżej dłużej, ale i tak go w końcu dopadnę i zastopuję. Im bliżej walki, tym bardziej jestem pewny swego. Rywal ma swoje zalety, lecz na mnie to nie wystarczy - zapewnia Okolie. Poniżej wideo z ceremonii ważenia.