BENEFIS WARSZAWSKIEGO BOKSU

Gala Warsaw Boxing Night, która już 16 czerwca odbędzie się na Torwarze, to nie tylko powrót do gry Andrzeja Fonfary (29-5, 17 KO). To także próba powrotu do pięknych 100-letnich tradycji polskiego i stołecznego boksu. To okazja, by uhonorować związanych ze stolicą pięściarzy, którzy przed laty reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.

- Serdecznie zapraszamy warszawiaków i nie tylko, na ten jedyny w swoim rodzaju benefis warszawskiego pięściarstwa - mówi Artur Bochenek, prezes agencji Warsaw Sports Group, organizatora gali.

Od Tadeusza Pietrzykowskiego do Andrzeja Fonfary - czerwcowa gala ma spiąć klamrą stulecie, w którym nie brakowało sukcesów polskich pięściarzy, wzniosłych momentów i bohaterstwa. Urodzony w Warszawie w 1917 roku Tadeusz Pietrzykowski ps. „Teddy”, który karierę bokserską zaczął w 20-leciu międzywojennym, szkoląc się pod okiem Feliksa Stamma, był mistrzem Warszawy i wicemistrzem Polski w wadze koguciej. Jego karierę zawodową zakończyła II Wojna Światowa. W 1939 roku "Teddy" uczestniczył w obronie stolicy, a po kapitulacji dostał się w ręce Niemców. Jako więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przeżył tylko dzięki umiejętnościom bokserskim. Na żądanie SS, pod groźbą rozstrzelania, bił się z dużo cięższymi przeciwnikami. Stoczył 20 walk, nie przegrał żadnej. Dzięki temu wygrał życie.

Gdy prześledzimy historię polskiego pięściarstwa odkryjemy, że nasze największe sukcesy w tej dyscyplinie oparte były na pięściarzach z Warszawy. Zbigniew Pietrzykowski, Józef Grudzień, Janusz Gortat, Bogdan Gajda, Andrzej Gmitruk, Zbigniew Raubo, Krzysztof Kosedowski czy Andrzej Gołota - wszyscy związani byli z naszym miastem lub klubem Legia Warszawa. Chcielibyśmy nawiązać do tych wielkich postaci, do korzeni stołecznego boksu. Taka idea przyświeca gali Warsaw Boxing Night.

Back To The Game - pod takim hasłem promowana jest walka Andrzeja Fonfary z Ismailem Sillachem (25-5, 19 KO). Ten powrót do gry trzeba jednak rozpatrywać szerzej.

- To również powrót do gry warszawskich pięściarzy, naszego lokalnego boksu. Wracamy do wspaniałych warszawskich bokserskich tradycji, oraz promocji tych, którzy powalczą już wkrótce o olimpijskie medale.

Podczas gali kibice zobaczą 5 walk zawodowych i 3 w boksie olimpijskim.

TU KUPISZ BILET NA WARSAW BOXING NIGHT >>>

- Kartę walk przygotowaliśmy tak, by publiczność mogła trzymać kciuki za warszawskich wojowników, związanych z naszym miastem i Legią Warszawa. Warszawski boks powróci, znów pokażemy wszystkim, kto jest najlepszy. Jesteśmy związani z Warszawą, bliskie są nam warszawskie ideały, tak jak bliskie są nam idee patriotyczne. Chcielibyśmy wyrazić to również poprzez organizację tej gali - mówi Artur Bochenek.

Gala na Torwarze będzie znakomitą okazją, by uhonorować największe postaci warszawskiego boksu.

- Planujemy zaprosić na galę wszystkich, którzy przyczynili się do wielkich sukcesów warszawskiego i zarazem polskiego pięściarstwa, jako gości honorowych. Mamy nadzieję, że na Torwarze pojawią się legendy boksu, którym pozwoli na to czas i stan zdrowia. Do zobaczenia na benefisie warszawskiego boksu!

Do zobaczenia na Warsaw Boxing Night!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.