Archiwum wiadomości z dnia: 2018-05-26

 NA ŻYWO: PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU vol.8

Bezpośredni przekaz z hali przy alei Róż 3, gdzie rozpoczęły się zmagania podczas ósmej edycji cyklu 'Promocja Dąbrowskiego Boksu'. Dodatkową atrakcją, tradycyjnie wieńczącą zawody, jest pojedynek prezesa klubu Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza - kogo zobaczymy tym razem? Zapraszamy do relacji. Zestawienie walk i wyniki w rozwinięciu.
DUBOIS: ŚWIETNA WALKA, ALE STAWIAM, ŻE WILDER POKONA JOSHUĘ

Za cztery tygodnie Daniel Dubois (7-0, 7 KO) - kolejny angielski prospekt wagi ciężkiej, spotka się z Tomem Little (10-5, 3 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. 20-letni bombardier z Londynu miał okazję sparować z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) i uważa, że gdyby ten spotkał się w pełnej unifikacji z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), do góry powędrowałaby ręka Amerykanina, a nie jego rodaka.


STARTUJE XXIV OOM 2018 KONIN

Czy wśród ponad 300 zawodniczek i zawodników XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży znajdziemy talenty, które poświęcą się tej trudnej dyscyplinie? A może warto przyjechać i śledzić na żywo prawdziwe sportową rywalizację, bo przecież z blisko 300 walk, każda zasługuje na miano najważniejszej zarówno dla startujących jak ich trenerów. Lista zawodników i program w rozwinięciu.KUKUŁCZE JAJO W ORLIM GNIEŹDZIE

Gala na Narodowym okazała się modelową wręcz ilustracją słynnej sentencji z biblijnej Księgi Przysłów, mówiącej o tym, że pycha kroczy przed upadkiem. Gdyby Marcin Najman zorganizował tę galę np. na warszawskim Torwarze, bez pretensjonalnego podpinania się pod obecną modę na patriotyzm i narodowego zadęcia, sukcesu może by nie odniósł, ale nie byłoby też tak spektakularnej porażki wizerunkowej.

SZPILKA WRÓCIŁ NA ZWYCIĘSKĄ ŚCIEŻKĘ

Wobec absencji Mariusza Wacha to walka Artura Szpilki (21-3, 15 KO) była głównym daniem imprezy na PGE Narodowym. "Szpila" zrobił swoje i pewnie wypunktował doświadczonego Dominicka Guinna (35-12-1, 24 KO), wracając tym samym po prawie trzech latach na zwycięską ścieżkę.ARTUR SZPILKA: BARDZO CHCIAŁBYM REWANŻU Z KOWNACKIM

- Wróciłem po różnych perypetiach i małym dołku. Przeboksowałem dziesięć rund, a sam Guinn przyznał po walce, że byłem szybki. No i jako pierwszy posadziłem go na deski - powiedział po nocnym zwycięstwie Artur Szpilka (21-3, 15 KO). Dla byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej był to udany powrót po dwóch kolejnych porażkach przed czasem. Jednocześnie po raz pierwszy wystąpił z Andrzejem Gmitrukiem w narożniku.