PÓŁTORA MILIONA DOLARÓW DLA ADAMA KOWNACKIEGO ZA 3 WALKI!

Redakcja, Boxingtalk

2018-05-24

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) jest przymierzany do walki z byłym mistrzem świata Charlesem Martinem pod koniec sierpnia, ale na horyzoncie pojawiła się inna bardzo intratna propozycja dla naszego najwyżej obecnie notowanego pięściarza w wadze ciężkiej.

Brytyjski promotor Eddie Hearn rozpoczął współpracę z platformą DAZN, sportową wersją Netflixa, w ramach której będzie miał do wydania miliard dolarów na gale bokserskie.

W każdym roku obowiązywania kontraktu brytyjski promotor ma zorganizować 16 gal w USA i 16 w Wielkiej Brytanii, które będą dostępne dla klientów DAZN. Ponadto na platformę mają trafić cztery do pięciu gal pokazywanych w Wielkiej Brytanii w systemie PPV przez telewizję Sky Sports. Pierwszy wieczór pokazywany przez DAZN już we wrześniu.

- Rozpoczynamy sezon łowiecki w USA. Jeśli nie masz kontraktu z promotorem, a jesteś zawodnikiem światowej klasy, to właśnie ciebie szukamy. Jak jesteś mistrzem świata, to koniec z walkami raz do roku. Koniec z czekaniem na termin walki. Mamy terminy, pieniądze i platformę, by zagwarantować ci regularne pojedynki mistrzowskie - kusi amerykańskich bokserów Hearn. Ale jak widać nie tylko amerykańskich. Szef grupy Matchroom złożył bowiem konkretną ofertę Kownackiemu.

Wszystko potwierdził Keith Connolly, menadżer Adama, choć nie chciał mówić o pieniądzach. W kuluarach mówi się jednak, że Hearn chce zapłacić Polakowi 1,5 miliona dolarów za trzy walki na platformie DAZN! Connolly dodał również, że tak naprawdę jest już na ukończeniu negocjacji w sprawie sierpniowej walki. Jaką opcję wybierze więc nasz "Babyface" i jego menadżer? Robi się gorąco...

ADAM KOWNACKI: W WALCE O TYTUŁ DAŁBYM Z SIEBIE WSZYSTKO >>>

Przypomnijmy, że pozycja Kownackiego znacznie się umocniła po zeszłorocznej demolce na Arturze Szpilce (TKO 4). W styczniu potwierdził klasę pokonując przez nokaut w szóstej rundzie groźnego Iago Kiladze.