SMITH: NIE INTERESUJE MNIE EUBANK, POCZEKAM NA GROVESA

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2018-05-22

Wprawdzie Chris Eubank Jr (26-2, 20 KO) został mianowany rezerwowym w finale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej, jednak Callum Smith (24-0, 17 KO) zapowiada, że potyczką z pięściarzem z Brighton kompletnie nie jest zainteresowany.

Okazuje się, że organizatorzy turnieju WBSS chcieliby rozegrać wielki finał w kategorii super średniej już 29 czerwca, jednak nie jest pewne, czy borykający się ciągle z kontuzją dłoni George Groves (28-3, 20 KO) byłby w stanie się na ten termin wykurować. Smith stawia sprawę jasno - interesuje go wyłącznie potyczka ze "Świętym Jerzym".

- Najpierw mówiono o 2 czerwca, teraz słyszę o 29 czerwca i podobno jeśli Groves nie będzie gotowy, to będę boksował z Eubankiem - mówi Callum Smith.

- Powiedziałem im, że wolę poczekać dłużej i zmierzyć się z Grovesem. To w końcu on ma tytuł mistrza świata, dla którego przystąpiłem do turnieju. Marzyłem o wywalczeniu pasa czempiona odkąd zostałem zawodowcem. Zwycięstwo nad Georgiem Grovesem przyniesie mi zdecydowanie więcej splendoru niż pokonanie Eubanka - uważa Smith.