Archiwum wiadomości z dnia: 2018-05-21

 
WBSS: USYK vs GASIJEW 21 LIPCA W ARABII SAUDYJSKIEJ?

Źródło zbliżone do Aleksandra Usyka (14-0, 11 KO) poinformowało, że do jego walki z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) dojdzie prawdopodobnie 21 lipca w Arabii Saudyjskiej. Będzie to finał turnieju World Boxing Super Series, a jednocześnie pełna unifikacja czterech pasów kategorii junior ciężkiej (90,7kg).WSPOMNIENIE O MARKU KIEŁPIŃSKIM

Nie był On pięściarzem, szkoleniowcem, ani bokserskim sędzią, czy też działaczem. Tymczasem jak nikt znał historię pięściarstwa na Pomorzu i Kujawach. Zwłaszcza historię związaną z boksem Chełmna i Świecia. A nazwiskami pięściarzy sypał z rękawa. W niedzielę, 13 maja br. zmarł Marek Kiełpiński.


FURY: PARKER UDOWODNIŁ, ŻE JOSHUA BĘDZIE MIAŁ ZE MNĄ PROBLEMY

Kiedy Anthony Joshua (21-0, 20 KO) walczył z Władimirem Kliczką, Tyson Fury (25-0, 18 KO) siedział w pubie w Hiszpanii z 50-kilogramową nadwagą. Ale trzymał kciuki za swojego rodaka. I to nie dlatego, że lubi go prywatnie. Po prostu wiedział, że kiedyś mogą wspólnie stoczyć najbardziej kasową walkę w dziejach brytyjskiego, a być może nawet światowego boksu. Rok później perspektywa takiego pojedynku staje się coraz bardziej realna.


JOE JOYCE WRACA W POŁOWIE CZERWCA

Najpierw 60 tysięcy, a potem 80 tysięcy funtów. Ale takie pieniądze wciąż nie są w stanie skusić Derecka Chisory. Dlatego też Joseph Joyce (4-0, 4 KO) i współpromujący go David Haye z Richardem Schaeferem muszą szukać dla prospekta wagi ciężkiej innego rywala.POWIETKIN WRZEŚNIOWĄ ALTERNATYWĄ DLA JOSHUY

Już od końcówki kwietnia Eddie Hearn negocjuje walkę Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem, ale przecież nad mistrzem WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej wisi jeszcze obowiązkowa obrona z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Tydzień temu Hearn spotkał się promującym Rosjanina Andriejem Riabińskim oraz jego menadżerem Wadimem Korniłowem. To alternatywa dla AJ-a, jeśli nic nie wyjdzie z unifikacji z Wilderem.
GWOZDYK: TERAZ STEVENSON MUSI WALCZYĆ ZE MNĄ

- Wiem, że tam była klauzula rewanżu, ale my mieliśmy zapewnienie od władz WBC, że to właśnie ja zaboksuję jako kolejny - mówi czekający na swoją szansę Aleksander Gwozdyk (15-0, 12 KO), mistrz WBC wagi półciężkiej w wersji tymczasowej. Pełnoprawny champion - Adonis Stevenson (29-1-1, 24 KO), w sobotnią noc zremisował w dziewiątej obronie tytułu z Badou Jackiem (22-1-3, 13 KO).