POWIETKIN WRZEŚNIOWĄ ALTERNATYWĄ DLA JOSHUY

Już od końcówki kwietnia Eddie Hearn negocjuje walkę Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem, ale przecież nad mistrzem WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej wisi jeszcze obowiązkowa obrona z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Tydzień temu Hearn spotkał się promującym Rosjanina Andriejem Riabińskim oraz jego menadżerem Wadimem Korniłowem. To alternatywa dla AJ-a, jeśli nic nie wyjdzie z unifikacji z Wilderem.

- Spotkanie z Hearnem poszło znakomicie. Wciąż rozmawiamy i negocjujemy walkę Joshuy z Powietkinem we wrześniu. Mam nadzieję, że do końca miesiąca dopniemy wszystkie najważniejsze sprawy jak na przykład lokalizacja. Jestem przekonany, że Aleksander w najbliższej walce zaboksuje o tytuł mistrza świata. Nieważne z kim, my po prostu chcemy zmierzyć się o tytuł - mówi Korniłow.

Rosjanin pozostaje obowiązkowym pretendentem dla Anglika z ramienia federacji WBO i WBA. Obaj panowie mają w kolekcji złoty medal olimpijski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 21-05-2018 19:24:28 
Povietkin jest u schyłku kariery i obowiązkowym pretedentem wiec należy mu się ta walka.
Ze względu na styl i dobry półdystans i mocny cios nie można go skreślaś z Joshuą choć bez wątpienia Aj byłby faworytem tej walki
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 21-05-2018 19:26:39 
Ta walka będzie we wrześniu..Wilder w przyszłym roku..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 21-05-2018 20:09:31 
Povietkin to nie Parker.
Nawet Huck go pokonał ale go przekręcili...

Łatwa walka dla A.J.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-05-2018 20:40:10 
"Povietkin to nie Parker"

Oczywiście. Jest a przynajmniej jeszcze do niedawna był znacznie lepszy. Wystarczy porównać ich walkę z Takamem choćby. Parker to naprawdę niezły pięściarz ale bez rewelacji bym rzekł. Do walki z AJ-em prześliznął się po kilku walkach które wygrał ledwo a w oczach niektórych nawet przegrał. W walce z AJ-em trochę nadrobił bo Antek mu nie zrobił krzywdy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-05-2018 21:17:42 
Przecież już AJ powiedział że walka z Povetkinem go nie interesuje? Z drugiej strony za nim dogadają się z Wilderem szkoda by było marnować czas ja jakiegoś górka.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-05-2018 21:28:00 
Mialy byc zlote czasy HW po detronizacji Wladimira, ale jestem ujemnie zaskoczony przebiegiem spraw. Ortiza wyczekali 3 lata zanim dali mu walke o pas, Haye sie rozpadl, Powietkin tez od ponad 2 lat w zawieszeniu w czasoprzestrzeni. Fury depresja i 3 lata przerwy. Z wielkiej chmury maly deszcz. W tym czasie mistrzami swiata natomiast byli Charles Martin, Parker...Szanse dostal np Szpilka (sic), Arreola, Stiverne. Rozumiem "bezpieczne wybory" managerow, ale powtorze to jeszcze raz, UFC kladzie powoli boks na lopatki (co mam nadzieje jednak nie nastapi),bo UFC dzieje sie naprawde, mierza sie tam najlepsi. Dana White moze bylby potrzebny w boksie...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-05-2018 21:31:21 
Powietkin technicznie jest o jedna, jesli nie dwie ligi ponad Joshua. Oczywiscie AJ goruje parametrami i sila, i to prawdopodobnie wystarczy na Sasze. Natomiast Sasza jest w stanie oszukac AJ swoim warsztatem i na pewno mimo, ze nizszy, ma te szanse wieksze niz Parker. Dodam, ze Parker PRZETRWAL walke, ale nie poszedl po zwyciestwo. Sasza raczej podejmie ryzyko w ktorym momencie, bo to jest wojownik.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 21-05-2018 22:43:07 
Powietkinowi skradziono ostatnie najlepsze lata kariery. Teraz jest już chyba nie tym samym bokserem, któremu uczciwie nie mógł dać rady Władymir Kłyczko...
 Autor komentarza: MML
Data: 21-05-2018 23:22:18 
Walka z Povietkinem też byłaby bardzo fajna. Wiadomo że wszyscy czekają na pełną unifikację ale to jest walka nr2 w HV którą chciałbym zobaczyć
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 22-05-2018 15:12:39 
rus jest bardzo niebezpieczny
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.