WBSS: USYK vs GASIJEW 21 LIPCA W ARABII SAUDYJSKIEJ?

Aleksander Pawłow, SportBox.Ru

2018-05-21

Źródło zbliżone do Aleksandra Usyka (14-0, 11 KO) poinformowało, że do jego walki z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) dojdzie prawdopodobnie 21 lipca w Arabii Saudyjskiej. Będzie to finał turnieju World Boxing Super Series, a jednocześnie pełna unifikacja czterech pasów kategorii junior ciężkiej (90,7kg).

Obaj wygrali już po dwie turniejowe walki. Usyk (WBO/WBC) pokonał najpierw Marco Hucka (TKO 10), a potem wypunktował Mairisa Briedisa. Gasijew (IBF/WBA) zastopował Krzyśka Włodarczyka (KO 3) i Yuniera Dorticosa (TKO 12). Początkowo mówiło się o terminie majowym, ale wtedy na horyzoncie pojawiła się kandydatura rosyjska. Ukrainiec jednak nie miał zamiaru walczyć na terenie rywala, zgłosił kontuzję, a finał, przynajmniej w takiej obsadzie, stanął pod znakiem zapytania. Teraz jednak wydaje się, że wszystko wyprostowano i najlepsi bokserzy wagi cruiser staną naprzeciw siebie.

Podobno osiągnięto już porozumienie w sprawie walki 21 lipca w Arabii Saudyjskiej, lecz dopóki nie zostanie podpisana umowa, nie będzie też oficjalnego komunikatu w tej sprawie.