WBSS: USYK vs GASIJEW 21 LIPCA W ARABII SAUDYJSKIEJ?

Źródło zbliżone do Aleksandra Usyka (14-0, 11 KO) poinformowało, że do jego walki z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) dojdzie prawdopodobnie 21 lipca w Arabii Saudyjskiej. Będzie to finał turnieju World Boxing Super Series, a jednocześnie pełna unifikacja czterech pasów kategorii junior ciężkiej (90,7kg).

Obaj wygrali już po dwie turniejowe walki. Usyk (WBO/WBC) pokonał najpierw Marco Hucka (TKO 10), a potem wypunktował Mairisa Briedisa. Gasijew (IBF/WBA) zastopował Krzyśka Włodarczyka (KO 3) i Yuniera Dorticosa (TKO 12). Początkowo mówiło się o terminie majowym, ale wtedy na horyzoncie pojawiła się kandydatura rosyjska. Ukrainiec jednak nie miał zamiaru walczyć na terenie rywala, zgłosił kontuzję, a finał, przynajmniej w takiej obsadzie, stanął pod znakiem zapytania. Teraz jednak wydaje się, że wszystko wyprostowano i najlepsi bokserzy wagi cruiser staną naprzeciw siebie.

Podobno osiągnięto już porozumienie w sprawie walki 21 lipca w Arabii Saudyjskiej, lecz dopóki nie zostanie podpisana umowa, nie będzie też oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 21-05-2018 20:02:31 
I dobrze jesli ma sie odbyc w arabii. Nie powinno sie zmieniac zasad gry podczas jej trwania
 Autor komentarza: BadBlood
Data: 22-05-2018 00:16:07 
Taki zawodnik jak Gasijew nie może pokonać tak utalentowanego boksera jak Usyk. Murat nie wygra z 2 powodów.
1) Garda- jakby robił uniki, zbijał by ciosy to jakoś by to wyglądało, ale... Garde może mieć szczelną tylko, że jak będzie miał tę garde rozbijaną to będzie przegrywać na punkty.
2) Nogi- Rosjanin ma za słabe nogi żeby dogonić takiego tancerza jak Usyk.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.