GOTTSCHALL LEPSZY OD STRYKOWSKIEGO - TRWA GALA W NADARZYNIE

Trwa gala Ptak Warsaw Expo - Boxing Night w Nadarzynie. Po dwóch ciekawych walkach boksu olimpijskiego (brawo dla organizatorów) do ringu wyszli pierwsi pięściarze zawodowi.

Niższy i sporo lżejszy (kategoria cruiser) Martin Gottschall (3-0, 1 KO) zaczął lepiej ten pojedynek, spychając przeciwnika do odwrotu. Ale pół minuty przed końcem drugiej rundy Paweł Strykowski (1-1) w końcu wykorzystał swój zasięg, uderzył długim prawym na brodę, nieoczekiwanie posyłając Martina na deski. Trzecia odsłona wyrównana z nieznaczną może przewagą bardziej aktywnego Gottschalla, więc o wszystkim mogły zadecydować ostatnie trzy minuty.

Żaden z zawodników nie zdołał przypieczętować swojej przewagi, dlatego obaj w napięciu czekali na ogłoszenie wyniku. A sędziowie punktowali 38:37, 36:39 i 38:37 - stosunkiem głosów dwa do jednego zwyciężył Gottschall.